Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Sandomierzu posadzono nowe drzewa

W miejsce chorych, wyciętych drzew na ulicy 11 Listopada w Sandomierzu posadzono nowe. Osiem tulipanowców zastąpiło klony, które trzeba było usunąć, ponieważ stwarzały zagrożenie dla przechodniów i kierowców. Ponadto, na ulicy 11 Listopada znajduje się dworzec autobusowy, ruch pojazdów jest wzmożony.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

11.09.2019 17:42

image 11.09.2019. Sandomierz. Burmistrz Marcin Marzec sadzi nowe drzewo na ulicy 11 Listopada Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

- Ważne jest zarówno bezpieczeństwo, jak i wizerunek tego miejsca - powiedział burmistrz Sandomierza Marcin Marzec i dodał, że jest to początek odtwarzania alei, która istniała kiedyś na tej ulicy. W przyszłym roku posadzonych zostanie tutaj kolejnych 20 tulipanowców. To wpisuje się w cały program dotyczący architektury zieleni. W tym roku na terenie Sandomierza posadzono w sumie ponad 300 krzewów ozdobnych i kilkanaście drzew - dodał burmistrz.

Anita Łukawska, miejski architekt zieleni powiedziała, że na ulicę 11 Listopada wybrała odmianę tulipanowca odpornego na choroby, szkodniki oraz uszkodzenia mrozowe. Dodała, że klony, które rosły tu wcześniej, chorowały, ponieważ dotykały linii elektrycznych przebiegających przez ten teren. Trzeba było często przycinać korony, co wywołało schorzenia. Ich pnie stały się puste w środku, dlatego zagrażały uczestnikom ruchu drogowego oraz przechodniom.

Anita Łukawska dodała, że posadzone teraz tulipanowce będą mieć kulistą koronę o średnicy 1,5 metra. Wysokość pnia wraz z koroną wyniesie nie więcej niż 3,5 metra, a więc drzewa nie będą mieć styczności z liniami elektrycznymi - zaznaczyła.

W tym roku na zakup roślin, ziemi, nawozów oraz kwiatów jednorocznych z budżetu miasta wydano 50 tysięcy złotych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Marcin Marzec nasadzenia drzew Anita Łukawska
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Dlaczego uschły drzewa w Busku-Zdroju?

Dlaczego uschły drzewa w Busku-Zdroju?

Drogowcy ratują niektóre drzewa, bo... ich nie wycinają

Drogowcy ratują niektóre drzewa, bo... ich nie wycinają

Tną zdrowe drzewa, by rowerzystom było lepiej. Mieszkańcy oburzeni

Tną zdrowe drzewa, by rowerzystom było lepiej. Mieszkańcy oburzeni

W Sandomierzu powstaje rzeźba z... pnia drzewa

W Sandomierzu powstaje rzeźba z... pnia drzewa