Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Coraz więcej urodzeń na opatowskiej porodówce

Oddział ginekologiczno-położniczy w opatowskim szpitalu św. Leona wychodzi na prostą. Zła sława lecznicy spowodowała, że m. in. spadała liczba urodzeń, wiele kobiet z powiatu opatowskiego wybierało ościenne szpitale lub te w Kielcach. Dziś ta tendencja się zmienia, ponieważ oddział ma pełne obłożenie.

Autor: Emilia Sitarska

11.09.2019 15:43

image 11.09.2019. Opatów. Szpital św. Leona Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce
Komentarze

Ireneusz Kargulewicz, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego, uważa, że zmiany w samorządzie i zarządzie spółki spowodowały, że widać przyszłość dla lecznicy. Jak dodaje, pacjentki już wracają, zauważalny jest wzrost urodzeń. Nie są to jeszcze zawrotne liczby, jednak dla pracowników tego oddziału to zauważalna i znacząca zmiana.

- Od kwietnia pacjentki uwierzyły, że tutaj zmienia się coś na lepsze. W ubiegłym roku urodziło nam się 86 maluchów, w tym roku mamy już nadzieję na 100 urodzeń  - mówi Ireneusz Kargulewicz.

Pacjentki, które zdecydowały się oddać pod opiekę opatowskich położnych i ginekologów swój wybór motywują rozmowami ze znajomymi i pozytywnymi opiniami, a także tym, że szpital jest w pobliżu i rzeczywiście ma dobrą kadrę. Zwracają uwagę też na to, że oddział nie jest przepełniony, co daje spokój i intymność. Deklarują, że jeśli będą miały w przyszłości ponownie wybierać placówkę do porodu, to pozostaną przy szpitalu św. Leona w Opatowie.

Jak podkreśla ordynator, po latach zaniedbań szpital nie zostanie naprawiony w kilka miesięcy, jednak widzi przyszłość dla swojego oddziału. Najpilniejsze potrzeby teraz dotyczą sprzętu, który w dużej mierze należy wymienić na nowy.

W ostatnich miesiącach dzierżawienia szpitala przez spółkę Centrum Dializa na oddziale ginekologiczno-położniczym zmniejszono liczbę łóżek do 6. Z kolei na początku 2017 roku oddział był na pół roku zamknięty.

11.09.2019. Opatów. Szpital św. Leona. Oddział ginekologiczno-położniczy i oddział neonatologiiFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. Szpital Powiatowy Opatów Ireneusz Kargulewicz
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Coraz więcej wcześniaków rodzi się w Świętokrzyskiem

Coraz więcej wcześniaków rodzi się w Świętokrzyskiem

W szkole rodzenia tłumy, a w szpitalu rekordowa liczba urodzeń

W szkole rodzenia tłumy, a w szpitalu rekordowa liczba urodzeń

Rodzi się więcej dzieci. Baby boom panuje również w Świętokrzyskiem

Rodzi się więcej dzieci. Baby boom panuje również w Świętokrzyskiem

Statystyki potwierdzają większą liczbę urodzeń w Kielcach

Statystyki potwierdzają większą liczbę urodzeń w Kielcach