Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jest wyrok dla oprawcy psów

Rok pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt na 5 lat i 8 tys. zł nawiązki - to wyrok w sprawie Dariusza N. Mężczyzna był oskarżony o to, że wyrzucił dwa psy z siódmego piętra bloku przy ulicy Młodej w Kielcach.

Autor: Monika Miller

11.09.2019 15:20 / Aktualizacja 11.09.2019 16:58

image 11.09.2019. Wyrok dla Dariusza N. Na zdjęciu: sędzia Justyna Kabzińska Fot. Monika Miller / Radio Kielce
Komentarze

Suczka Daisy i pies Nero zginęły w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Dariusz N. wspólnie z kolegą spożywali alkohol. Kiedy znajomy oskarżonego wyszedł z mieszkania, Dariusz N. wyrzucił dwa psy przez okno.

Przewodnicząca składu sędziowskiego Justyna Kabzińska, w trakcie odczytywania wyroku przypomniała, że zwierzę nie jest rzeczą i człowiek jest mu winien poszanowanie i ochronę.

- Oskarżony w niezwykle brutalny sposób zabił dwa psy, które w żaden sposób mu nie zagrażały, ani go nie atakowały. Znajdowanie się w stanie nietrzeźwości nie jest usprawiedliwieniem dla takiego bezwzględnego zachowania. Świadczy to o tym, że Dariusz N. nie posiada hamulców moralnych. Działał ze szczególnym okrucieństwem w celu zadania bólu i cierpienia dwóm psom - powiedziała sędzia.

Prokuratura domagała się dla niego roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Z kolei obrona twierdziła, że nie ma jednoznacznych dowodów na to, że oskarżony dopuścił się zarzucanego czynu.

Wyrok jest nieprawomocny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

wyrok RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Wyrzucił psy z siódmego piętra? Do winy się nie przyznaje

Wyrzucił psy z siódmego piętra? Do winy się nie przyznaje

Surowa kara dla zabójcy psów

Surowa kara dla zabójcy psów