Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Coraz bliżej budowy nowej siedziby NFZ

Jest zielone światło dla budowy nowej siedziby dla świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W Warszawie Rada Nadzorcza NFZ wyraziła zgodę na zamianę działki przy ulicy Wrzosowej na nieruchomość przy Langiewicza.

Autor: Iwona Murawska

11.09.2019 14:49

image 05.09.2019. Kielce. Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Langiewicza. Miejsce, gdzie wybudowana zostanie nowa siedziba NFZ Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce
Komentarze

Jak informowaliśmy, początkowo inwestycja miała powstać na działce należącej do funduszu, znajdującej się przy ulicy Wrzosowej. Gdy okazało się jednak, że w tym miejscu ma być wybudowana siedziba Głównego Urzędu Miar, miasto Kielce przekazało NFZ swoją działkę przy ulicy Langiewicza.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Funduszu informuje, że na tę lokalizację zgodziła się także Rada Nadzorcza NFZ.

- Jest to bardzo ważna decyzja, która z kolei pozwoli prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielenie notarialnego pełnomocnictwa dla mojej osoby. Wówczas będę mogła podpisać akt notarialny mówiący o zamianie działek - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak. 

Jak dodaje, podpisanie aktu notarialnego nastąpi w możliwie najkrótszym czasie, a jeszcze w tym roku powstanie koncepcja siedziby. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przez NFZ przetargu na plan inwestycji.

- Ten rok zakończymy takimi działaniami. Natomiast w przyszłym planujemy rozpoczęcie inwestycji, na którą z centrali Funduszu otrzymaliśmy już pierwsze środki w wysokości 16 mln 300 tys. zł - dodała Małgorzata Kiebzak.

Według planów na działce przy ulicy Langiewicza o powierzchni 5,5 tysiąca metrów kwadratowych może powstać biurowiec o wysokości 20 - 30 metrów ze 140 miejscami parkingowymi. Przewidziano także 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Wrzosowa Małgorzata Kiebzak RK Kielce ulica Langiewicza
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Otwarta droga do budowy nowej siedziby NFZ

Otwarta droga do budowy nowej siedziby NFZ

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Nadzwyczajna sesja w Kielcach w sprawie nowej siedziby NFZ

Nadzwyczajna sesja w Kielcach w sprawie nowej siedziby NFZ

Świętokrzyski NFZ z nowym punktem obsługi

Świętokrzyski NFZ z nowym punktem obsługi