Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mateusz Garbacz spełnia sportowe marzenia

Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin weźmie udział w listopadowych Mistrzostwach Świata Open, które tradycyjnie odbędą się w Tokio. 38-letni nadleśniczy w Nadleśnictwie Ruda Maleniecka, który karierę sportową zakończył oficjalnie w 2015 roku, postanowił wykorzystać szansę na spełnienie swoich marzeń.

Autor: Rafał Szymczyk

11.09.2019 08:29

image Mistrzostwa w Wilnie. Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin Fot. / archiwum prywatne
Komentarze

Mateusz Garbacz jest wielokrotnym mistrzem Polski oraz srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Europy. W turnieju  rozgrywanym co cztery lata w Tokio, najważniejszych zawodach dla każdego karateki, nie startował jednak nigdy.

– To jest największa impreza karate na świecie. Kwalifikacje są organizowane w każdym kraju, a ilość miejsc jest zależna od wielkości organizacji w danym państwie. Nie wystartowałem na turnieju w Ełku, ale namówiony zostałem do wzięcia udziału w dodatkowych kwalifikacjach w Tarnowskich Górach. Często jest tak, że zapraszani są zawodnicy, którzy skończyli już swoją sportową przygodę, ale mają na swoim koncie osiągnięcia. Tak stało się w moim przypadku. Udało mi się zakwalifikować i spełniam swoje marzenie o stracie w Tokio – powiedział Mateusz Garbacz. 

W 12. Mistrzostwach Świata Karate Open weźmie udział 161 najlepszych karateków z całego świata. Polskę reprezentować będzie ośmiu zawodników. Mateusz Garbacz w pierwszej rundzie zmierzy się z Japończykiem Koki Oishi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie karate RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Znakomita atmosfera na Letniej Akademii Karate w Kielcach

Znakomita atmosfera na Letniej Akademii Karate w Kielcach

Karate kształtuje charakter i samodyscyplinę

Karate kształtuje charakter i samodyscyplinę

Karate wciąż bardzo popularne

Karate wciąż bardzo popularne

Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin odbędą się w Kielcach

Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin odbędą się w Kielcach