Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duża kasa dla autora zwycięskiego wiersza. Konkurs trwa

Zbliża się termin składania prac w XIX edycji konkursu poetyckiego, organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury. Tylko do 20 września można wysłać lub dostarczyć napisany przez siebie wiersz. Na autora zwycięskiego utworu czeka nagroda główna w wysokości 1500 złotych.

Autor: Dorota Klusek

10.09.2019 17:53

image Kielce. Kieleckie Centrum Kultury Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce
Komentarze

Temat wiersza jest dowolny. Ważne, że każdy uczestnik może wysłać tylko jeden utwór, ale w pięciu egzemplarzach. Jak podkreśla Andrzej Skorupski z Kieleckiego Centrum Kultury, wiersz musi być opatrzony godłem.

- Godło to jest jakiś umowny znak, słowo. To samo godło musi się znajdować na kopercie, w której umieszczone są dane osobowe uczestnika. Dzięki temu jurorzy anonimowo rozpatrują każde zgłoszenie - wyjaśnia. Prace należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą tradycyjną na adres Kieleckiego Centrum Kultury, z dopiskiem „Konkurs Poetycki”.

Nazwiska nagrodzonych poznamy podczas finału, który odbędzie się 26 października. Do udziału w nim zostanie zaproszonych siedmiu finalistów. Z ich grona będzie wyłonionych trzech laureatów. Zwycięzca otrzyma - 1500 złotych. Osoba z drugiego miejsca - 1000 złotych, a trzeciego - 500 złotych. Co ważne, aby otrzymać nagrodę, trzeba być obecnym podczas finału.

Wiele zgłoszeń już napłynęło. Swoją twórczością podzielili się poeci z całego kraju, a także Polacy mieszkający za granicą. Wśród uczestników są osoby, które mają na swoim koncie nawet kilka tomików wierszy, jak również amatorzy, piszący tylko do szuflady. Wszystkich, a szczególnie tych drugich, do udziału w konkursie zachęca Andrzej Skorupski.

- Trzeba wystartować. Ważne jest, żeby nie wstydzić się własnej twórczości. My sobie czasami nie zdajemy sprawy, że ta twórczość może mieć dużą wartość literacką. Ktoś może mieć talent, o którym nie ma pojęcia. Po co żyć w takiej nieświadomości, skoro można zaistnieć - mówi.

Regulamin konkursu na internetowej stronie Kieleckiego Centrum Kultury.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KCK RK Kielce konkurs poetycki Andrzej Skorupski
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Andrzej Grabowski deklamował wiersze w kieleckiej szkole

Andrzej Grabowski deklamował wiersze w kieleckiej szkole

Wiersze nie tylko o przemijaniu. Nowy tomik Beaty Kępińskiej

Wiersze nie tylko o przemijaniu. Nowy tomik Beaty Kępińskiej

Przedwojenne wiersze w formie pieśni zabrzmiały w filharmonii

Przedwojenne wiersze w formie pieśni zabrzmiały w filharmonii

Wiersze Ochwanowskiego w muzycznej interpretacji Wachnowskiego

Wiersze Ochwanowskiego w muzycznej interpretacji Wachnowskiego