Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Jędrzejowa wspomogli akcję „Krew darem życia”

Rekordowa liczba osób zgłosiła się dziś do Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie podczas akcji „Krew darem życia”. Ostatecznie ten cenny lek oddało 31 osób spośród 41 zarejestrowanych. W sumie pozyskano prawie 14 litrów daru życia.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

09.09.2019 19:58

image 09.09.2019. Jędrzejów. Akcja „Krew darem życia” Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce
Komentarze

Pomimo bardzo dużego zainteresowania, nie wszystkim chętnym udało się oddać krew. Powodem był zbyt krótki czas akcji, która trwała tylko 3 godziny. Nawet honorowi dawcy odchodzili z kwitkiem.

Wśród nich był Edgar Wojtasiak, który krwiodawcą jest od 2009 roku. W rozmowie z Radiem Kielce nie krył swojego rozżalenia. Jak powiedział - stanowczo za długo trwała procedura kwalifikacyjna, w porównaniu z czasem akcji, co spowodowało, że wielu chętnych nie zdążyło oddać krwi. Wiele osób czekało do końca akcji, licząc na to, że oddadzą krew w miejsce tych, którzy nie przeszli zdrowotnej kwalifikacji.

Jak mówi Michał Faryna, pracownik Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie - wszystkich zaskoczyła frekwencja. Była to trzecia w tym roku akcja zorganizowana przez starostwo we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podczas pierwszej, która odbyła się w styczniu krew oddało 7 osób, natomiast w marcu 14.

Jak tłumaczy - nie wszystkim udało się dziś oddać krew, ponieważ Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, biorąc pod uwagę poprzednie akcje, przygotowało się maksymalnie na 45 osób, a chętnych było znacznie więcej.

Michał Faryna informuje, że krew będzie można oddać w najbliższy piątek 13 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jędrzejowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

krew Starostwo Powiatowe RK Jędrzejów Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Krew potrzebna od zaraz. Apel do krwiodawców

Krew potrzebna od zaraz. Apel do krwiodawców

Oddali krew dla potrzebujących. Akcję zorganizowali uczniowie

Oddali krew dla potrzebujących. Akcję zorganizowali uczniowie

Terytorialsi oddali krew

Terytorialsi oddali krew