Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sukces świętokrzyskich seniorów

Dwa wyróżnienia oraz puchar za zajęcie drugiego miejsca przywieźli z 12. Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”, podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

09.09.2019 17:32

image 09.09.2019. Głowno. 12. Artystyczne Spotkania Seniorów „Czar Jesieni”. Na zdjęciu podopieczni Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach Fot. / Anna Pluta, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach
Komentarze

Spotkania odbyły się w miniony weekend w Głownie koło Łodzi.

Jak powiedziała Anna Pluta, prezes organizacji, udział w takich wydarzeniach, to dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona nie tylko możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych, ale również pewna forma rehabilitacji.

- Wszyscy jesteśmy podbudowani naszymi występami i sukcesami podczas przeglądu. Podopieczni stowarzyszenia widzą, że takie działania mają sens. Oprócz wystąpienia przed szerszą publicznością, takie wyjazdy, to również integracja chorych osób. Czasami trzeba się sprawdzić w niecodziennych dla nas sytuacjach i miejscach. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości - dodała Anna Pluta. 

Uczestnicy 12. Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni” mogli zaprezentować się w dwóch kategoriach konkursowych: wokalnej i literackiej.

Drugie miejsce za zaśpiewanie piosenki „Moje jedyne marzenie” z repertuaru Anny Jantar zajęła Małgorzata Siemieniec. Jak powiedziała - śpiewa już od wielu lat, w swoim repertuarze ma około 200 piosenek, ale po raz pierwszy podczas konkursu zajęła tak wysokie miejsce.

- Koncertuję po całej Polsce, w tym roku dałam już 50 koncertów. Dlatego występowanie na scenie nie stresuje mnie, dla mnie to czysta przyjemność. Dotychczas podczas takich przeglądów zajmowałam trzecie miejsce albo otrzymywałam wyróżnienie. Ten występ przyniósł mi drugie miejsce, więc mam nadzieję, że niedługo już wyśpiewam pierwsze miejsce i usłyszę fanfary - dodała Małgorzata Siemieniec.

Wyróżnienia „Czaru Jesieni" otrzymali Elżbieta Goworek oraz zespół artystyczny działający przy Świętokrzyskim Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona w Kielcach.

W sumie w przeglądzie udział wzięło około 400 osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

seniorzy RK Kielce Parkinson
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Chorzy na Parkinsona ze sportowymi sukcesami

Chorzy na Parkinsona ze sportowymi sukcesami

Jak radzić sobie z chorobą Parkinsona?

Jak radzić sobie z chorobą Parkinsona?

Osoby z chorobą Parkinsona spotkały się przy świątecznym stole

Osoby z chorobą Parkinsona spotkały się przy świątecznym stole