Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Giemza z tytułem wicemistrza Europy. Dobry występ KTM Novi Korona

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team został drugim wicemistrzem Europy w klasie 250 4T w motocyklowych rajdach enduro. Wychowanek KTM Novi Korona przypieczętował swój sukces podczas finałowych rund w fińskiej miejscowości Heinola.

Autor: Rafał Szymczyk

09.09.2019 14:25

image Na zdjęciu (od lewej): Patrik Markvart i Edgars Silins i Maciej Giemza Fot. / Facebook / Maciej Giemza
Komentarze

24-letni zawodnik w końcowej klasyfikacji okazał się gorszy jedynie od Łotysza Edgarsa Silinsa i Czecha Patrika Markvarta.

- Udało się skończyć sezon na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Bardzo się cieszę z mojego pierwszego tytułu w mistrzostwach Europy. Niedzielny wyścig motocrossowy był dla mnie niebezpieczny, zaliczyłem dość poważny upadek, nurkując równocześnie w wodzie, która była zaraz obok toru. Na szczęście w miarę szybko się podniosłem. Dojechałem do mety na odległej pozycji, ale ta punktacja mi wystarczyła, aby utrzymać trzecie miejsce i zakończyć sezon enduro na dobrej pozycji. Wracam do domu i zbieram siły na kolejne, poważne wyjazdy - powiedział Maciej Giemza.

Na zdjęciu: Maciej GiemzaFot. Facebook / Maciej Giemza

W Finlandii startowali także dwaj inni zawodnicy KTM Novi Korona Kielce. W klasie Junior U21 Aleksander Bracik zajął w kolejnych dniach dziewiątą, jedenastą i szesnasta lokatę. 

- To były jedne z trudniejszych zawodów na jakich byłem, prawdziwe Enduro. Pomimo przygód na początku, kończę sezon na dwunastej pozycji w najliczniej obsadzonej klasie Junior U21. W sumie jestem zadowolony - powiedział Aleksander Bracik.

Na zdjęciu: Aleksander BracikFot. Facebook / Aleksander Bracik

W zawodach rangi mistrzostw Europy debiutował Jakub Wesołowski, który w klasie Junior E2/E3 zdobył dwa punkty. W klasyfikacji zespołów klubowych KTM Novi Korona w składzie: Maciej Giemza, Aleksander Bracik i Adam Tomiczek, zajął 4. miejsce. Co dało piątą lokatę na zakończenie sezonu.  

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy enduro będą liczyły cztery rundy, które zostaną rozegrane we Włoszech, na Węgrzech, w Polsce i Czechach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi RK Kielce Maciej Giemza
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Kielczanie na mistrzostwach Europy. Najbliżej podium Maciej Giemza

Kielczanie na mistrzostwach Europy. Najbliżej podium Maciej Giemza

Maciej Giemza drugi na ORLEN Baja Poland

Maciej Giemza drugi na ORLEN Baja Poland

Maciej Giemza liczy na dobre miejsce w Baja Poland

Maciej Giemza liczy na dobre miejsce w Baja Poland

Maciej Giemza na VERVA STREET RACING

Maciej Giemza na VERVA STREET RACING