Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Krzysztof Lipiec: PiS chce budować państwo dobrobytu

- Budowa polskiej wersji dobrobytu, jaką zapowiedział podczas sobotniej konwencji programowej PiS prezes Jarosław Kaczyński jest możliwa już w kolejnej kadencji - zapewnił na naszej antenie lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec.

Autor: Katarzyna Podraza

09.09.2019 08:31 / Aktualizacja 09.09.2019 09:43

image Krzysztof Lipiec - poseł PiS Fot. Karol Żak / Radio Kielce
Komentarze

Gość Radia Kielce jest przekonany, że "Hattrick Kaczyńskiego", a więc wzrost płac minimalnych, trzynastek dla seniorów i podniesienie dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu Unii Europejskiej uda się zrealizować.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca istotną rolę spełni także planowana poprawa infrastruktury drogowej w ramach Funduszu 100 obwodnic, które mają powstać zarówno przy dużych ośrodkach, jak i małych miastach.

- To jest rzecz, która bardzo mocno dotyczy także województwa świętokrzyskiego. Sieć transportowa jest krwioobiegiem polskiej gospodarki, bardzo często tak się dzieje, że na skutek złej infrastruktury uciekają nam poważne inwestycje, dlatego też mając taką świadomość program 100 obwodnic jest bardzo ważny i mam takie przekonanie, że to z całą pewnością usprawni nam funkcjonowanie polskiej przedsiębiorczości - podkreślił gość Radia Kielce.

Poseł przypomniał, że PiS wprowadził już Fundusz Dróg Samorządowych, z którego województwo świętokrzyskie korzysta w okazałej formule.

- Przyszło tu blisko ponad 500 milionów złotych na tego typu inwestycje samorządowe - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

Jak dodał, rząd planuje też modernizację infrastruktury kolejowej, tak, aby w przyszłości odciążyć też polskie drogi od uciążliwych tirów.

- Fundusz kolejowy, nie został zrealizowany przez naszych poprzedników. To dopiero w tej kadencji otworzyliśmy taką drogę, aby można było te środki uruchomić - zaznaczył poseł Lipiec.

Jak dodał, kwotą 2 miliardów złotych zostaną zasilone również polskie szpitale powiatowe. Doinwestowany podobną kwotą będzie też polski system edukacji.

- Fundusz będzie tworzony na usprawnienie polskiego systemu oświaty, aby polska młodzież miała możliwość funkcjonować w nowoczesnej szkole, która ma dać podstawy do dobrego, dojrzałego życia przyszłych pokoleń. Podobnie ma się rzecz z nauczycielami. Zabiegamy o to, aby płace pedagogów wzrosły - mówi szef PiS w Świętokrzyskiem.

Jak dodał, te wszystkie rozwiązania przyczynią się do tego, że polska gospodarka będzie się rozwijać jeszcze lepiej, a to przełoży się na rozwój przedsiębiorczości.

Przypomnijmy, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział w Lublinie, że pod koniec przyszłego roku płaca minimalna wyniesie 3 tysiące złotych. Prezes partii obiecał też wypłatę w 2021 roku dwóch trzynastych emerytur dla większości emerytów i podniesienie dopłat bezpośrednich dla rolników do poziomu Unii Europejskiej. Pod koniec 2023 roku płaca minimalna ma wynieść 4 tysiące złotych.

Jarosław Kaczyński powiedział, że celem jego ugrupowania jest budowa państwa dobrobytu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia RK Kielce Prawo i Sprawiedliwość
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Szydło: konsekwentnie dotrzymujemy słowa i to jest naszą gwarancją

Szydło: konsekwentnie dotrzymujemy słowa i to jest naszą gwarancją

To była bardzo dobra konwencja [KOMENTARZE]

To była bardzo dobra konwencja [KOMENTARZE]

Hattrick Kaczyńskiego: wyższe płace, emerytury, równe dopłaty dla rolników

Hattrick Kaczyńskiego: wyższe płace, emerytury, równe dopłaty dla rolników

Konwencja programowa PiS [ZAPIS TRANSMISJI]

Konwencja programowa PiS [ZAPIS TRANSMISJI]