teraz
na antenie

close

Dwa medale kieleckich łuczników na mistrzostwach Polski

Dwa brązowe medale wywalczyli zawodnicy Stelli Kielce podczas rozegranych w Bytomiu mistrzostw Polski w łucznictwie. W strzelaniach indywidualnych na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Bucki, który w półfinale uległ późniejszemu srebrnemu medaliście Michałowi Basiurze ze Społem Łódź 2:6. Zwyciężył Patryk Gołębczak z Boruty Zgierz.

Autor: Maciej Makuła

08.09.2019 21:38

image Łucznictwo. Stella Kielce. Maciej Fałdziński Fot. / Stella Kielce
Komentarze

Równie dobrze spisała się drużyna kieleckiego klubu w składzie Mateusz Bucki, Maciej Fałdziński,  Daniel Szkuta i Dawid Kulik, która w meczu o wejście do finału przegrała z późniejszym triumfatorem imprezy Marymontem Warszawa 1:5.

– Myślę, że w Bytomiu pokazaliśmy się z dobrej strony i udowodniliśmy, że jesteśmy w ścisłej czołówce w kraju – powiedział Maciej Fałdziński. Te dwa medale tym bardziej cieszą, bo w ubiegłym roku wróciliśmy z mistrzostw bez żadnego krążka – dodał łucznik kieleckiej Stelli.

Dodajmy, że zawodnicy Stelli oprócz dwóch brązowych medali wywalczyli jeszcze pięć małych krążków na poszczególnych odległościach. Złoto na 90 m oraz cztery brązowe na 30 i 50 m.