Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wystawa Wiktora Jackowskiego w „Windzie”

W Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”, w Kieleckim Centrum Kultury otwarta została wystawa malarstwa Wiktora Jackowskiego pt. „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”. 32-letni kielczanin ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, broniąc dyplom pod kierunkiem prof. Stanisława Rodzińskiego na Wydziale Malarstwa.

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

07.09.2019 17:09

image 06.09.2019. Kielce. Wernisaż wystawy Wiktora Jackowskiego w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" Fot. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" / Facebook
Komentarze

W 2010 roku odbył staż w ramach programu Socrates-Erasmus w L’école Estienne w Paryżu. W 2013 mieszkał na karaibskiej wyspie Arubie, gdzie wykonywał prace malarskie dla lokalnego kościoła. Następne 2 lata spędził w Gdańsku, pracując przy produkcji malarskiego filmu animowanego „Loving Vincent”, a w 2016 roku przeprowadził się do Aten, aby nadzorować greckie studio tejże produkcji. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie.

Artysta ma na swym koncie wiele wystaw indywidualnych. Tematyka jego malarstwa zawiera się między dwoma zagadnieniami. Pierwsze to szeroko pojęte poczucie deficytu treści, rzeczywistość wypłukana z sensu, za to głośno manifestująca owy brak. Drugim tematem jest malarska interpretacja cytatu z „Solaris” S. Lema: „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”.

06.09.2019. Kielce. Wernisaż wystawy Wiktora Jackowskiego w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda"Fot. Galeria Sztuki Współczesnej "Winda" / Facebook

Wszystkie obrazy prezentowane na wystawie powstały na podstawie wykonanych wcześniej przez malarza fotografii, które podlegają później redukcji pod względem kolorystycznym i kompozycyjnym dla uwypuklenia zaplanowanego szczegółu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

galeria Winda RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis