Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Teatr Żeromskiego znów odkryje swoje tajemnice

Teatr imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach znów otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Stanie się to w niedzielę, 15 września, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Autor: Dorota Klusek

03.09.2019 17:44

image Teatr im. Stefana Żeromskiego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Oprócz zwiedzania teatralnych zakamarków, w programie znalazło się wiele ciekawych wydarzeń. Na ich organizację instytucja ta otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy złotych z programu „Koalicje dla Niepodległej”.

Obchody staną się kolejną okazją do pokazania zabytkowej siedziby Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach – jednej z najstarszych scen dramatycznych w Polsce, powstałej w 1879 roku oraz prezentacji jej działalności na przestrzeni 140 lat, jej wkładu w formowanie się małej ojczyzny, szeroko pojętej kultury i tożsamości narodowej.

Paulina Drozdowska z działu marketingu kieleckiego teatru podkreśla, że w godzinach od 12.00 do 16.00 będzie można zobaczyć od kulis budynek, w którym mieści się scena dramatyczna, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, poznać historię tego obiektu.

- Po raz kolejny będziemy oprowadzać Państwa po zakamarkach teatru. Jest to pewnie jedna już z niewielu okazji do zwiedzenia tej 140-letniej siedziby, jeszcze zanim rozpocznie się remont. Prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Nauczeni doświadczeniem, wiemy że jest wielu chętnych, którzy chcą zwiedzić nasz obiekt, dlatego prosimy o kontakt z impresariatem – podkreśla Paulina Drozdowska. Rezerwacja będzie prowadzona do 10 września, pod numerem telefonu: 41-344-75-00. Paulina Drozdowska zachęca do fotografowania teatru, a później do podzielenia się wykonanymi zdjęciami. W oparciu o te fotografie powstanie ekspozycja.

Podczas spotkania, które odbędzie się 15 września zaplanowano również quiz na temat teatru, a także prezentację dwutomowego katalogu, zawierającego kalendarium działalności sceny, wydanego z okazji jubileuszu 140-lecia istnienia kieleckiego teatru.

- Zapraszam na spotkanie z twórcami tego wydawnictwa, którzy opowiedzą o pracy nad nim, podzielą się ciekawostkami, anegdotami dotyczącymi naszej sceny – dodaje Paulina Drozdowska.
Natomiast w październiku, we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków oddział Kielce powstanie wystawa projektów kostiumów teatralnych przez lata tworzonych na potrzeby działalności kieleckiej sceny.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Europejskie Dni Dziedzictwa Teatr Żeromskiego RK Kielce Paulina Drozdowska Związek Polskich Artystów Plastyków
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Radni chcą, by Teatr imienia Żeromskiego był współprowadzony przez ministerstwo

Radni chcą, by Teatr imienia Żeromskiego był współprowadzony przez ministerstwo

Tłumy przed kasą. Teatr spodziewał się takiego zainteresowania

Tłumy przed kasą. Teatr spodziewał się takiego zainteresowania

Teatr Żeromskiego bez tajemnic

Teatr Żeromskiego bez tajemnic

Poznaj Teatr imienia Stefana Żeromskiego widziany od kulis

Poznaj Teatr imienia Stefana Żeromskiego widziany od kulis