Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NFZ zachęca do założenia Internetowego Konta Pacjenta

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do założenia Internetowego Konta Pacjenta. To portal, na którym można znaleźć historię swojego leczenia, informacje o wystawionych i zrealizowanych receptach, jak również o świadczeniach, za które zapłacił NFZ.

Autor: Iwona Murawska

02.09.2019 13:12

image Kielce. Nowy punkt przyjęć interesantów Narodowego Funduszu Zdrowia przy al. IX Wieków Kielc Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

To również portal, dzięki któremu lekarz będzie mógł prześledzić historię naszego zdrowia i skuteczniej dobrać odpowiednią terapię, np. w przypadku osób, które jednocześnie przyjmują leki na kilka różnych chorób.

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor funduszu, by uzyskać dostęp do tych informacji należy przyjść do świętokrzyskiego oddziału NFZ i otrzymać login i hasło.

- Następnie na stronie Ministerstwa Zdrowia można uzyskać bardzo wiele informacji dotyczących historii leczenia - mówi dyrektor.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, internetowe konto pacjenta, to portal na którym możemy znaleźć wszystkie informacje zdrowotne od 2008 roku. To m.in. terminy wizyt u lekarza wraz z przepisanymi wówczas lekami.

- Od 1 stycznia tego roku w bazie są także informacje o zrealizowanych przez apteki receptach. Możemy sprawdzić, nie tylko gdzie zrealizowaliśmy receptę, ale także o której godzinie, oraz kto ją wystawił - mówi Małgorzata Kiebzak.

Profil zaufany można wyrobić w siedzibie świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w dni powszednie, w godzinach od 8.00 do 16.00 lub w punkcie obsługi klienta, który znajduje się przy alei IX Wieków Kielc. Od poniedziałku do czwartku czynny jest on od 8.30 do 17.00, a w piątek w godzinach od 8.30 do 15.30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Małgorzata Kiebzak RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Zapadła ważna decyzja ws. działek dla GUM i NFZ

Nadzwyczajna sesja w Kielcach w sprawie nowej siedziby NFZ

Nadzwyczajna sesja w Kielcach w sprawie nowej siedziby NFZ

NFZ apeluje, by nie wyrzucać kart EKUZ

NFZ apeluje, by nie wyrzucać kart EKUZ

Świętokrzyski NFZ z nowym punktem obsługi

Świętokrzyski NFZ z nowym punktem obsługi