Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zmiany w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach

Od najbliższej niedzieli Szpital Powiatowy w Starachowicach wprowadza zmiany w przyjęciach pacjentów na oddziały szpitalne. Od 1 września w lecznicy uruchomiony zostanie punkt przyjęć planowych.

Autor: Iwona Murawska

30.08.2019 15:13

image Szpital Powiatowy w Starachowicach Fot. Anna Głąb / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Małgorzata Kałuża, rzecznik placówki, będą tam mogły zgłaszać się osoby, ale tylko posiadające ustalony termin hospitalizacji.

- Na szpitalnym oddziale ratunkowym zamiast jednego okienka będą dwa. Pierwszy z punktów będzie uruchomiony dla pacjentów w sytuacjach nagłych, a drugi dedykowany specjalnie dla osób posiadających ustalony termin hospitalizacji. Takie rozwiązanie znacznie usprawni pracę SORu i skróci czas oczekiwania - dodała Małgorzata Kałuża.

Jak przypomina rzecznik, pacjenci zgłaszający się do szpitala na planowe przyjęcie, oprócz skierowania, muszą posiadać przy sobie m.in. dokumentację medyczną.

- Punkt czynny jest w dni powszednie. Każdy pacjent powinien mieć przy sobie skierowanie do szpitala, dokument tożsamości, pełną dokumentację medyczną dotyczącą dotychczasowego leczenia oraz leki jakie przyjmuje w oryginalnych opakowaniach, a także rzeczy osobiste potrzebne na oddziale szpitalnym - dodała Małgorzata Kałuża.

Do punktu należy się zgłaszać w godzinach od 8.00 do 14.00. Pacjenci wymagający przyjęcia przed godziną 8.00 będą przyjmowani przez rejestrację główną.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice Małgorzata Kałuża
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

W trosce o zdrowie pacjentów. Szpital w Starachowicach z nowym sprzętem

W trosce o zdrowie pacjentów. Szpital w Starachowicach z nowym sprzętem