Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

600 ton piachu na kieleckim Rynku. Trwają przygotowania do dużej sportowej imprezy

Festiwal Sportów Plażowych zostanie rozegrany w Kielcach. Impreza rozpocznie się w sobotę, na Rynku. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Autor: Monika Miller

13.08.2019 19:54

image Przygotowania do Festiwalu Sportów Plażowych Fot. Daria Pycia / Radio Kielce
Komentarze

-Wspólnym mianownikiem jest tutaj piach, którego potrzebujemy około 600 ton - informuje Piotr Głogowski, prezes zarządu Międzynarodowego Centrum Sportów Plażowych.

-Do Kielc przyjadą między innymi dwukrotna mistrzyni Polski w siatkówce plażowej Magdalena Michoń oraz Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, złoci medaliści Word Tour w Malborku - dodaje Piotr Głogowski.

Na kieleckim Rynku jest przygotowywana arena sportowa z trybunami na ponad 300 osób. W ciągu trzech weekendów, zostaną rozegrane turnieje ogólnopolskie: dwa w Beach Soccer’a mężczyzn oraz w siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn, a także Eliminacje do Mistrzostw Polski 2020 w Plażową Piłkę Ręczną kobiet i mężczyzn.

Ambasadorem Festiwalu jest Paweł Zagumny, były reprezentant kraju w siatkówce.

- Miejmy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą się dobrze bawić. Najważniejsze jest to, że będziemy mogli wspólnie zaszczepić w dzieciach ideę sportu. W dobie komputerów oraz siedzenia przy laptopach i komórkach jest to bardzo ważne. Zachęcam wszystkich do kibicowania i oglądania, a młodzież do uczestniczenia w turniejach - powiedział Paweł Zagumny.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc dodaje, że bardzo się cieszy z organizacji festiwalu w stolicy województwa świętokrzyskiego, pomimo stresu związanego z jego przygotowaniem.

- Mieliśmy trochę nerwów, ponieważ w nocy była burza, przez co rano musieliśmy reagować i uprzątnąć piach, który został rozniesiony przez wiatr - powiedział Bogdan Wenta.

Marcin Piętak, dyrektor gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego stwierdził, że organizacja festiwalu pod względem logistycznym i technicznym jest dosyć trudna.

- Sami jesteśmy ciekawi, jak to wyjdzie. Mamy nadzieję, że impreza zostanie zorganizowana na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor.

Miasto na organizację imprezy przeznaczyło 120 tysięcy złotych, natomiast urząd marszałkowski 30 tysięcy. Osoby, które chcą zgłosić się do udziału w turnieju, powinny wejść na stronę mfsp.pl, gdzie znajdą wszystkie niezbędne informacje.

Festiwal potrwa do 1 września.

Na zdjęciu od lewej: Piotr Głogowski, Paweł Zagumny, Bogdan Wenta – prezydent Kielc, Marcin Piętak – dyrektor gabinetu marszałka województwa świętokrzyskiego, Marcin Różycki – zastępca prezydenta KielcKielce. 13.08.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Kielce. Przygotowania do Festiwalu Sportów Plażowych (13.08.2019) [Zdjęcia: 11]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta siatkówka plażowa RK Kielce plażowa piłka nożna plażowa piłka ręczna Marcin Piętak
icon-comment

Skomentuj ten wpis