Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Busku-Zdroju wokaliści trenują i występują

Od tygodnia w Busku-Zdroju trwają V Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki Bella Voce. Po kilku dniach intensywnych lekcji, młodzi ludzie prezentują swój talent na scenie. Przy okazji odbywa się zbiórka pieniędzy na operację czteroletniego chorego chłopca, Sebastiana.

Autor: Dorota Klusek

13.08.2019 18:35

image V Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki Busko-Zdrój 2019. Poniedziałkowy koncert w sanatorium Marconi w Busku-Zdroju. Fot. Tadeusz Ura / tmb.busko.pl
Komentarze

12 młodych wokalistów z Polski i zagranicy szlifuje swój warsztat pod okiem autorytetów: mezzosopranistki Agnes Zwierko, tenora Zdzisława Madeja i sopranistki Romy Owsińskiej, która jest pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów. Na zajęciach, oprócz muzyki klasycznej, artyści próbują swoich sił także w „lżejszych” gatunkach, takich jak pop, czy jazz.

Jak mówi Roma Owsińska, występy przed publicznością, na profesjonalnej scenie, są ważną częścią tej nauki, sprawdzianem.

- Jesteśmy jak lekarze: poprawiamy młodym osobom emisję głosu, przekazujemy swoje doświadczenia, dajemy wskazówki, a potem młodzież może się wykazać na koncertach. Zresztą są zawsze pięknie przyjmowani. Chyba największym okazicielem tego, że te występy podobają się publiczności, są brawa na stojąco i bisy. Śpiewamy od pieśni, poprzez arie operowe, operetkę, musical, po jazz, więc widownia ma szeroki wachlarz muzycznych doznań - podkreśla Roma Owsińska.

V Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki Busko-Zdrój 2019. Poniedziałkowy koncert w sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.Busko-Zdrój. 13.08.2019 / Fot. Tadeusz Ura / tmb.busko.pl

Pierwszy koncert odbył się w poniedziałek, w sanatorium Marconi. Dziś kolejny. O godzinie 20 artyści pojawią się w Hotelu Malinowy Zdrój w Busku-Zdroju, gdzie zaprezentują największe przeboje opery i operetki. Z kolei jutro, o godzinie 19 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury rozpocznie się koncert galowy uczestników V Świętokrzyskich Warsztatów Wokalistyki Bella Voce. Młodzi soliści wystąpią razem ze swoimi mistrzami.

Podczas koncertów odbywa się zbiórka pieniędzy na operację czteroletniego Sebastiana. Datki można wrzucić do puszek. Muzyce towarzyszy też licytacja darów, które przekazali buscy artyści.
Niezwykły charakter będzie miał również koncert, który odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia, o godzinie 19, w kościele świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju. Prezentacje artystyczne w świątyni, to stały element programu warsztatów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

V Świętokrzyskie Warsztaty Wokalistyki Busko-Zdrój 2019. Poniedziałkowy koncert w sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.Busko-Zdrój. 13.08.2019 / Fot. Tadeusz Ura / tmb.busko.pl

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Wokaliści trenują na warsztatach w Busku-Zdroju

Wokaliści trenują na warsztatach w Busku-Zdroju