Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oddział ginekologiczny „jednego dnia” wraca do włoszczowskiego szpitala

We Włoszczowie uruchomiony zostanie oddział ginekologiczny „jednego dnia”. Konkurs na udzielanie świadczeń w tym zakresie ma ogłosić Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze w tym tygodniu.

Autor: Iwona Murawska

12.08.2019 13:45

image Szpital Powiatowy we Włoszczowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ, we włoszczowskim szpitalu przeprowadzane będą ginekologiczne zabiegi chirurgiczne.

- Będą to średnie i drobne zabiegi na części układu rozrodczego. Pacjentka nie musi przebywać w szpitalu kilka, czy kilkanaście dni, a przychodzi na zabieg i tego samego dnia zostaje wypisana do domu. We włoszczowskim szpitalu nie będzie jednak części położniczej, dlatego kobiety, które oczekują narodzin dziecka nadal będą musiały jeździć do innych ościennych szpitali - wyjaśnia Beata Szczepanek.

Jak informuje Rafał Krupa, dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie, na oddziale ginekologicznym w lecznicy przeprowadzane będą wcześniej zaplanowane zabiegi.

- Udało nam się porozumieć z trzema lekarzami, którzy zgodzili się pracować w naszym szpitalu. To będą tylko i wyłącznie zabiegi planowe, według ustalonego wcześniej grafiku, w związku z czym lekarze będą przyjeżdżać do nas dwa lub trzy razy w tygodniu - dodał Rafał Krupa.

Oddział ginekologiczny „jednego dnia” w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie uruchomiony zostanie prawdopodobnie pod koniec września lub na początku października.

Jak informowaliśmy, oddział ginekologiczno-położniczy we włoszczowskim szpitalu został zamknięty kilkanaście miesięcy temu z powodu braku kadry medycznej i zbyt małej liczby porodów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Włoszczowa RK Kielce Beata Szczepanek Rafał Krupa
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Włoszczowski szpital bez dwóch oddziałów?

Włoszczowski szpital bez dwóch oddziałów?