Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rapowali w szczytnym celu

Rynek w Końskich tzw. Skwerek zamienił się dzisiaj w plan teledysku dzięki inicjatywie Rap Lokal. Mieszkańcy Końskich, w różnym wieku, wraz z lokalnymi raperami tańczyli, żeby wesprzeć szczytny cel.

Autor: Magdalena Galas-Klusek

08.08.2019 19:58

image Końskie. Akcja Rap Lokal Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce
Komentarze

Jak tłumaczy Grzegorz Kovaleffsky Kowalewski wszystko zaczęło się w 2016 roku w Pabianicach. Lokalni raperzy napisali wtedy wspólnie kawałek, kręcili klip i zbierali na rehabilitację kolegi, który miał wypadek.

- W zeszłym roku zbieraliśmy na sprzęt studyjny dla Domu Dziecka w Stąporkowie. W tym roku celem jest zbiórka na sprzęt i instrumenty dla Monaru w Lutej pod Stąporkowem - mówi.

Końskie. Akcja Rap Lokal08.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Grzegorz Koval Kowalewski wyjaśnia, że utwór, do którego kręcony jest wideoklip, poza lokalizacją, nawiązuje do Końskich tekstowo. Dodatkowo koszulki, które specjalnie zamawiane były dla raperów, kolorystycznie nawiązują do herbu miasta.

Jak informuje ESTE Krzysztof Łyszkowski, każdy z 18. koneckich raperów pisze i rapuje swoją zwrotkę. Refren jest wspólny i nawiązuje do utworu Liroya z 1999 roku pt. „Impreza”.

- Jest to wersja przerobiona, którą ułożyłem. Każdy ma swój wkład w ten kawałek - mówi ESTE.

Końskie. Akcja Rap Lokal. Na zdjęciu (od lewej): ESTE Krzysztof Łyszkowski i Grzegorz Kovaleffsky Kowalewski08.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

- Rap Lokal realizowany jest również w innych miastach kraju: Pabianicach, Bełchatowie, Jarocinie czy Chorzowie. W każdym z miast powstaje inny kawałek, ten sam refren łączy wszystkie miasta, żeby ujednolicić całość - dodaje ESTE.

Od momentu publikacji klipu na youtube rozpocznie się internetowa zbiórka. Finałowy koncert odbędzie się 16 listopada w Końskich. Przychody z biletów zasilą akcję charytatywną.

Efekty dzisiejszych nagrań będzie można zobaczyć na kanale youtube ESTE Rap Lokal i na profilu Rap Lokal Polska.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis