Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nie każde kołatanie serca jest dla nas groźne

Zdrowe serce dorosłego człowieka powinno bić od 60 do 70 razy na minutę. Zdrowa osoba nie powinna odczuwać pracy serca, jego bicia. Natomiast kołatanie serca, to odczucie bardzo subiektywne i indywidualne.

Autor: Iwona Murawska

06.08.2019 16:02

image Beata Wożakowska-Kapłon, kierownik I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce
Komentarze

- W związku z tym kołatanie to odczuwają pacjenci zarówno wtedy, kiedy częstość uderzeń serca jest prawidłowa, jak i wówczas, gdy ta praca jest przyspieszona - mówiła na naszej antenie w programie „Stacja wakacje!” profesor Beata Wożakowska – Kapłon, kierownik I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jak dodał nasz gość, przyczyną kołatania serca może być stres, strach, zdenerwowanie, ale także zażycie niektórych substancji. Gdy odczuwamy kołatanie serca, którego przyczyną są naturalne warunki (a więc stres, zdenerwowanie, nadmierny wysiłek, czy strach), wówczas nie musimy od razu się zgłaszać do lekarza. Jednak, gdy te dolegliwości się powtarzają, uniemożliwiają nam codzienne funkcjonowanie, przeszkadzają w wysiłku fizycznym na pewno należy zasięgnąć porady lekarza.

Całą rozmowę z profesor Beatą Wożakowska – Kapłon, kierownikiem I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, dotyczącą kołatania serca zamieściliśmy poniżej:  

Część pierwsza:

Część druga:

 

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Zdrowie Stacja wakacje
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Serce nie lubi gorąca

Serce nie lubi gorąca

Serce nie lubi grypy

Serce nie lubi grypy

Profesor Beata Wożakowska-Kapłon odznaczona

Profesor Beata Wożakowska-Kapłon odznaczona