Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Puchar mistrzostw świata siatkarzy w Kielcach [ZDJĘCIA]

Ma 44 cm, waży ponad 9 kg, a wykonany jest z mieszaniny złota, srebra i platyny - to puchar, który we wrześniu wywalczyli polscy siatkarze, wygrywając w Turynie finał mistrzostw świata z Brazylią 3:0. Dziś trofeum można było obejrzeć w holu ratusza na kieleckim Rynku.

Autor: Jakub Rożek

07.12.2018 08:56 / Aktualizacja 07.12.2018 14:58

image Puchar mistrzostw świata zdobyty przez polską reprezentację siatkarzy Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Jedną z inicjatorek pokazania pucharu mistrzostw świata w Kielcach jest wielka fanka siatkówki, radna Rady Miasta, Anna Kibortt.

- W Kielcach mamy całkiem dużą grupę kibiców siatkówki zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, dlatego pomyśleliśmy, że to będzie fajna sprawa, by fani mogli zrobić zdjęcia i dotknąć trofeum - powiedziała radna.

Puchar mistrzostw świata przywiózł do Kielc sędzia siatkówki, kielczanin Szymon Pindral, który podkreślił, że jest to niebywała atrakcja dla kibiców.

- Cieszę się, że udało się pokazać to trofeum w Kielcach, bo puchar jest dosłownie „rozchwytywany”. Następny wolny termin wypożyczenia go z siatkarskiej federacji jest dopiero w kwietniu przyszłego roku - powiedział Radiu Kielce Szymon Pindral. 

Puchar składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie. Części te połączone są w cylindryczny kształt. Podstawa pucharu zawiera nazwy reprezentacji, które wcześniej wywalczyły mistrzostwo świata.

Kielce. Puchar mistrzostw świata zdobyty przez polską reprezentację siatkarzy (07.12.2018) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka mistrzostwa świata Urząd Miasta Kielce RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Puchar Mistrzostw Świata przyjechał do Ostrowca

Puchar Mistrzostw Świata przyjechał do Ostrowca