Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Budynek w centrum przypomni dziewiętnastowieczne Kielce [WIZUALIZACJA]

Kolejny budynek powstanie w kieleckim trójkącie bermudzkim, czyli na parceli u zbiegu alei IX Wieków Kielc oraz ulic Pelca i Piotrkowskiej. Prace już się rozpoczęły. Trzypiętrowy budynek będzie łączył funkcje mieszkaniowe oraz usługowe. Powstanie tuż za budynkiem Ventus, którego budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku.

Autor: Wiktor Dziarmaga

06.12.2018 19:50

image Wizualizacje ApolloSplit. Budynek przy ulicy Pelca Fot. / ApolloPlast
Komentarze

Dariusz Stępień, wiceprezes Apolloplast, firmy, która realizuje oba projekty wyjaśnia, że nowa inwestycja zakłada powstanie budynku nawiązującego stylistyką do dziewiętnastowiecznych kamieniczek.

- Budynek nazwaliśmy Apollo Split. Aby ładnie zabudować to miejsce, stylem nawiązujemy do starych Kielc. Fasada budynku przypominać będzie dawne kamienice, będzie się charakteryzował indywidualnymi detalami i stylistyką. Obiekt będzie o jedno piętro niższy niż Ventus - mówi Dariusz Stępień.

Budynek powstanie na planie prostokąta z wewnętrznym dziedzińcem. Powstanie w nim 26 mieszkań i 23 lokale usługowe o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Usługi zostaną zlokalizowane na parterze wzdłuż ulicy Pelca. Pod całością powstanie parking z 36 miejscami postojowymi. Budynek powstanie do połowy 2020 roku.

Apolloplast zrealizuje jeszcze jedną inwestycję w trójkącie bermudzkim. Firma wykona pasaż o charakterze handlowo-spacerowym, który połączy ulicę Piotrkowską z al. IX Wieków Kielc. Inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Kielc, ale projekt nie dostał dofinansowania.

- Zauważamy duży brak takiego przejścia, dlatego w porozumieniu z miastem ustaliliśmy, że to my podejmiemy się tej inwestycji - dodaje wiceprezes.

Przejście powstanie po zachodniej stronie budynku Ventus i będzie poprowadzone w kierunku ulicy Piotrkowskiej. Ze względu na dużą różnicę poziomu między ulicami, alejka zostanie wyposażona w system ramp dla wózków, natomiast po brzegach mają pojawić się schody. W centralnej części uliczki zaprojektowano elementy małej architektury: donice, siedziska i balustrady.

Kielce. Wizualizacje ApolloSplit (06.12.2018) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Mojżesza Pelca al. IX Wieków Kielc RK Kielce Trójkąt Bermudzki Piotrkowska Ventus Apolloplast Apollo Split pasaż
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Prace przy budowie biurowca w trójkącie bermudzkim nabierają tempa [ZDJĘCIA, FILM]

Prace przy budowie biurowca w trójkącie bermudzkim nabierają tempa [ZDJĘCIA, FILM]

Kolejna działka w

Kolejna działka w "trójkącie bermudzkim" będzie do wzięcia. Co na niej powstanie?

Trójkąt bermudzki zagospodarowany. Powstaje pierwszy biurowiec

Trójkąt bermudzki zagospodarowany. Powstaje pierwszy biurowiec

Nowoczesny budynek powstanie w „Trójkącie Bermudzkim” [WIZUALIZACJE]

Nowoczesny budynek powstanie w „Trójkącie Bermudzkim” [WIZUALIZACJE]