Choinka na Rynku świeci już pełnym blaskiem

Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku. Zgodnie z tradycją, światełka w towarzystwie dzieci włączyli prezydent Kielc i przewodniczący Rady Miasta. Na placu przed ratuszem wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Najmłodsi otrzymali słodkości, które wręczył im Święty Mikołaj i Śnieżynki.

Wzorem lat ubiegłych iluminację na świątecznym drzewku rozpalono w Mikołajki po godzinie 16.00. Prezydent Bogdan Wenta stwierdził, że na kieleckim rynku można już poczuć klimat zbliżających się świąt.

Tradycyjnie odpaleniu świątecznej iluminacji towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach. Dzieci przekonywały, że z wytęsknieniem czekają na święta, lubią bożonarodzeniową atmosferę, a najbardziej to, że mogą dostać i wręczać prezenty.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kieleckim Rynku stanie ponad dwadzieścia drewnianych kramów. Wystawcy będą oferować m.in. ozdoby świąteczne i tradycyjne potrawy. Pojawi się też fotobudka z możliwością wykonania własnej kartki pocztowej, kiermasz z regionalnymi wyrobami oraz zagroda świętego Mikołaja z reniferami. Będzie również można pięknie zapakować prezenty. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 15 do 22 grudnia. Zainauguruje go koncert Katarzyny Nosowskiej.

Autorzy