Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Choinka na Rynku świeci już pełnym blaskiem

Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku. Zgodnie z tradycją, światełka w towarzystwie dzieci włączyli prezydent Kielc i przewodniczący Rady Miasta. Na placu przed ratuszem wspólnie śpiewano kolędy i pastorałki. Najmłodsi otrzymali słodkości, które wręczył im Święty Mikołaj i Śnieżynki.

Autor: Wiktor Dziarmaga

06.12.2018 18:02

image Choinka na kieleckim Rynku Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce
Komentarze

Wzorem lat ubiegłych iluminację na świątecznym drzewku rozpalono w Mikołajki po godzinie 16.00. Prezydent Bogdan Wenta stwierdził, że na kieleckim rynku można już poczuć klimat zbliżających się świąt.

Tradycyjnie odpaleniu świątecznej iluminacji towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kielcach. Dzieci przekonywały, że z wytęsknieniem czekają na święta, lubią bożonarodzeniową atmosferę, a najbardziej to, że mogą dostać i wręczać prezenty.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na kieleckim Rynku stanie ponad dwadzieścia drewnianych kramów. Wystawcy będą oferować m.in. ozdoby świąteczne i tradycyjne potrawy. Pojawi się też fotobudka z możliwością wykonania własnej kartki pocztowej, kiermasz z regionalnymi wyrobami oraz zagroda świętego Mikołaja z reniferami. Będzie również można pięknie zapakować prezenty. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 15 do 22 grudnia. Zainauguruje go koncert Katarzyny Nosowskiej.

Kielce. Choinka na kieleckim Rynku (06.12.2018) [Zdjęcia: 45]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rynek Bogdan Wenta choinka Święty Mikołaj Kamil Suchański Jarmark Bożonarodzeniowy RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Na Rynku rozbłyśnie dziś choinka

Na Rynku rozbłyśnie dziś choinka