Zmarła Krystyna Dziekońska

Nie żyje Krystyna Dziekońska, wieloletnia dziennikarka Radia Kielce. Miała 89 lat. Była związana z rozgłośnią od 1957 do 1981 roku. Pracowała jako kierownik redakcji młodzieżowej i ekonomiczno-społecznej - wspomina Bohdan Gumowski, dziennikarz Radia Kielce.

- Pracowaliśmy razem przez całe lata. Była osobą niezwykle pracowitą. Zapamiętałem ją jako życzliwą i serdeczną - mówi redaktor Bohdan Gumowski.

Jerzy Szczepanek, wieloletni realizator dźwięku w Radiu Kielce, wspomina, że poznał Krystynę Dziekońską w 1964 roku. Pamięta, że była bardzo zdyscyplinowaną oraz konkretną, ale i ciepłą osobą.

- Stworzyła i przez wiele lat prowadziła na antenie Radia Kielce audycję „Fala młodości”, która była bardzo popularna wśród słuchaczy. W latach 70. zaczęła zajmować się sprawami seniorów i stworzyła wiele programów poświęconych sprawom osób chorych i starszych - wspomina Jerzy Szczepanek.

Krystyna Dziekońska urodziła się w 1929 roku. W Radiu Kielce pracowała do emerytury, przez 24 lata.

Uroczystości pogrzebowe obędą się w sobotę (8 grudnia) o godzinie 11 w kościele Świętego Wojciecha w Kielcach. Zostanie pochowana na cmentarzu na Cedzynie.

Autorzy