Koniec protestu. Jest porozumienie MSWiA i związkowców służb mundurowych

Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów poinformował, że porozumienie jest na tyle satysfakcjonujące, że związkowcy kończą akcję protestacyjną. - Wracamy do służby - dodał Rafał Jankowski.

- Informuję wszystkich, w imieniu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, że kończymy akcję protestacyjną. I wracamy do służby, i będziemy robić to, co umiemy najlepiej, czyli dbać o bezpieczeństwo wszystkich Polaków - mówił przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Jak powiedział Radiu Kielce Jerzy Kaniewski, przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Świętokrzyskiego, po dokładnym zapoznaniu się z podpisanym wieczorem porozumieniem, funkcjonariusze z naszego regionu powinni wrócić do pracy po zakończeniu zwolnień. Policjanci udali się na nie w związku z prowadzonym protestem.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski podziękował szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu za to, że doszło do porozumienia.

- Naprawdę nie oczekiwałem dzisiaj, moje myśli nawet nie szły w kierunku tego, co tutaj dla dobra tysięcy polskich funkcjonariuszy zrobiliśmy - podkreślił Jankowski.

Przypomnijmy, policyjni związkowcy domagali się m.in. podwyżki wynagrodzenia, zmiany systemu emerytalnego i przywrócenia płatnych w 100% zwolnień lekarskich.

Autorzy