Ogień Niepodległości już w Ostrowcu

Ogień Niepodległości dotarł do Ostrowca Świętokrzyskiego. Ostrowieccy „Strzelcy” oraz przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Ostrowcu im. Stanisława Staszica odebrali go w Lipsku.

Dariusz Kaszuba ze „Strzelców” informuje, że to już 18. sztafeta z Ogniem Niepodległości, który w niedzielę trafi na Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Niepodległości. W Ostrowcu ogień jest już po raz 10. Ogień Niepodległości zostanie przekazany społecznościom trzech parafii: na osiedlu Stawki, w parafii Piastki oraz w czasie mszy w kolegiacie św. Michała Archanioła.

[MXPic]2018/11/lipsko-ostrowieccy-strzelcy-pobieraja-ogien-niepodleglosci-3-210209.jpeg!ZOOM[/MXPic]

„Strzelcy” oraz harcerze złożą ogień w miejscach pamięci 11 listopada, także przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim w Ostrowcu. Ponadto, tradycyjnie znicz z ogniem z Kostiuchnówki zapłonie m.in. na mogile powstańców styczniowych przy ulicy Hubalczyków i innych miejscach pamięci.

Światełko do Polski przywieźli harcerze z ZHP w Zgierzu z Kostiuchnówki w okręgu wołyńskim. To historyczne miejsce, gdzie od 4 do 6 lipca 1916 roku miała miejsce krwawa bitwa legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Autorzy