Kobieta oskarżona o zabójstwo kolegi stanie przed sądem

33-letnia Mirela Z. stanie przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo 28-letniego kolegi. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach.

Feralnego dnia pod numer alarmowy, zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej znajomy leży z raną w klatce piersiowej i jest nieprzytomny. Na miejsce pojechały służby ratunkowe, ale życia mężczyzny nie dało się uratować. Biegli stwierdzili, że śmierć mężczyzny była spowodowana raną w klatce piersiowej i obrażeniami wewnętrznymi. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż, którym zadano śmiertelny cios. W sprawie zatrzymano 33-letnią Mirelę Z.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrany w toku postępowania materiał dowodowy, na który składają się opinie biegłych i zeznania świadków, potwierdziły wstępne ustalenia w sprawie. W toku śledztwa Mirela Z. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, które są zgodne z ustalonym stanem faktycznym.

Akt oskarżenia skierowano do Sądu Okręgowego w Kielcach. Oskarżona jest tymczasowo aresztowana, a zarzucany jej czyn jest zagrożony karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Autorzy