Rozpoczęła się wielka inwestycja na „Jezioranach”. Powstanie prawie 80 mieszkań

78 nowych mieszkań socjalnych powstanie na tzw. Jezioranach w Kielcach. Budowa osiedla między ulicami 1-go Maja, Łódzką i Hubalczyków już się rozpoczęła. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowych lokali do końca czerwca przyszłego roku.

Krzysztof Miernik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków informuje, że stare obiekty, ze względu na zły stan techniczny, muszą być sukcesywnie wyburzane. Na ich miejsce powstanie kilkadziesiąt nowych.

Inwestycję rozpoczęto od budowy budynku gospodarczego. Znajdą się tam pomieszczenia do obsługi urządzeń technicznych dostarczających ciepło do osiedla. W pozostałej części znajdzie się świetlica środowiskowa dla dzieci. Będzie ją prowadzić Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Do czerwca przyszłego roku wybudowanych zostanie osiem mieszkań o różnej wielkości. Będą to lokale jedno, dwu i trzypokojowe, od 28 do 48 metrów kwadratowych. Nowe budynki będą jedno- i dwukondygnacyjne.

W ramach pierwszego etapu inwestycji wymienione zostaną także instalacje, wodociągowe, kanalizacyjne i elektryczne. Całe osiedle zostanie podpięte do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Koszt pierwszego etapu inwestycji to 3 miliony złotych. Całe osiedle ma być gotowe w ciągu czterech lat. Urzędnicy szacują, że inwestycja będzie kosztowała niemal 20 milionów złotych. 35% kosztów będzie dofinansowane z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autorzy