Bartosz Gołębiewski wyleciał do Valladolid

Na Mistrzostwa Unii Europejskiej w Boskie, które w piątek rozpoczną się hiszpańskim Valladolid, wyleciała reprezentacja Polski seniorów. W kadrze trenera Ivana Juszczenki jest między innymi aktualny mistrz kraju w kategorii średniej, Bartosz Gołębiewski z KKB RUSHH Kielce.

Ostatnie Mistrzostwa Unii Europejskiej w Boksie mężczyzn odbyły się cztery lata temu w Sofii. „Biało-czerwoni” zdobyli na nich tylko jeden medal. W wadze ciężkiej pierwsze miejsce zajął Igor Jakubowski. W sumie w ośmiu turniejach Polacy trzydzieści jeden razy stali na podium.

Na wywalczenie medalu liczy w Valladolid Bartosz Gołębiewski.

- To najważniejsza impreza w tym roku. Uważam, że jestem do niej nieźle przygotowany i mierzę wysoko. Kontuzja trochę przeszkadzała w szlifowaniu formy, ale czuję się dobrze - powiedział zawodnik kieleckiego klubu.

Dla Ivana Juszczenki, który na co dzień pracuje w KKB RUSHH Kielce, będzie to debiut w charakterze trenera „biało- czerwonych” na tak dużej imprezie.

- Turniej w Valladolid jest pierwszym krokiem w kierunku odbudowania dawnej pozycji polskiego boksu. Zobaczę jakie są efekty mojej krótkiej pracy z tymi zawodnikami. Naszym celem są jednak IO w Tokio - powiedział szkoleniowiec.  

W składzie reprezentacji Polski na 9. Mistrzostwa Unii Europejskiej znalazło się dziewięciu pięściarzy: Jakub Słomiński (49 kilogramów), Maciej Jóźwik (52 kilogramy), Jarosław Iwanow (56 kilogramów), Radomir Obruśniak (60 kilogramów), Damian Durkacz (64 kilogramy), Filip Wąchała (69 kilogramów), Bartosz Gołębiewski (75 kilogramów), Michał Soczyński (91 kilogramów), Aleksander Stawirej (+91 kilogramów).

Autorzy