Lider SLD w Kielcach. Wspierał kandydatów w wyborach

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, odwiedził województwo świętokrzyskie. Szef struktur Sojuszu udzielił poparcia, między innymi, kandydatowi na prezydenta Kielc Marcinowi Chłodnickiemu, kandydatowi na prezydenta Skarżyska-Kamiennej Arturowi Pejasowi, a także Pawłowi Lewkowiczowi, który ubiega się o fotel prezydenta Starachowic.

Włodzimierz Czarzasty zaznacza, że ugrupowanie wraz z komitetami koalicyjnymi wystawiło listy w 340 powiatach, na których znalazło się około 20 tysięcy kandydatów.

- Liczymy na dobry wynik. Jesteśmy jedyną partią pozaparlamentarną w Europie, która ma stabilne notowania. Naszym głównym postulatem są inwestycje w człowieka a nie w infrastrukturę. Tej infrastruktury w zależności od danego miasta jest już wiele. Tak naprawdę polityka w samorządach powinna służyć temu, aby mieszkańcom żyło się lepiej - dodaje.

Włodzimierz Czarzasty zaznacza, że liczy na dobry wynik kandydatów sojuszu w województwie zarówno jeżeli chodzi o wybory bezpośrednie na wójtów, burmistrzów i prezydentów  jak również wybory do sejmiku i rad powiatów.

Andrzej Szejna, szef SLD w województwie świętokrzyskim, zaznacza, że ostatnie dni kampanii wyborczej ugrupowanie chce wykorzystać na dalsze prezentowanie swojego programu.

- Planem, który przyjęli nasi kandydaci w każdej gminie, jest rozbudowa i udostępnianie mieszkań socjalnych. Jest to niezwykle ważne zarówno dla ludzi młodych, startujących w dorosłe życie zakładających rodziny, jak również osób starszych, które wymagają specjalistycznej opieki - dodaje.

Marcin Chłodnicki, kandydat SLD na prezydenta Kielc, zapowiedział, że jeśli wygra wybory ograniczy liczbę wiceprezydentów do dwóch, a jednym z nich zostanie obecna radna Joanna Grzela.

- Jeżeli zostanę prezydentem zapowiadam, że powołam specjalną radę doradczą w skład której wejdą wszyscy moi kontrkandydaci. Taką propozycję złożę każdemu kto w kampanii ubiega się o ten urząd - zaznacza.

Autorzy