Zapadł wyrok w sprawie śmierci jędrzejowianina

8 lat pozbawienia wolności to kara dla Huberta K. Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo 45-letniego mieszkańca Jędrzejowa. Zwłoki denata zostały znalezione we wrześniu ubiegłego roku w jednym z mieszkań.

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o zabójstwo, jednak sąd na podstawie zebranych materiałów dowodowych, zmienił kwalifikacje prawną czynu na spowodowanie ciężkiego uszczerbku ciała skutkującego śmiercią. Mężczyzna miał w stopniu znacznym ograniczoną zdolność do rozpoznania znaczenia swoich czynów.

W sprawie oskarżony był także Mariusz Z. Sąd skazał go na karę 1,5 roku pozbawienia wolności za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu mężczyźnie.

W toku postępowania ustalono, że 9 września 2017 roku oskarżeni spotkali się z pokrzywdzonym mężczyzną i wspólnie spożywali alkohol. W pokoju wynajmowanym przez nieżyjącego już 45-letniego mieszkańca Jędrzejowa, miało dość do bójki między nim, a Hubertem K. Dominował w niej oskarżony, który atakował ofiarę nieustalonym narzędziem oraz pięściami - informuje sędzia Krzysztof Rachwał.

- Na podstawie materiału dowodowego można stwierdzić, że tylko Hubert K. zadawał ciosy. Przyznał się do winy i wskazał, że Mariusz Z. w tym zdarzeniu nie brał udziału - powiedział sędzia Krzysztof Rachwał.

Sąd przedłużył dzisiaj tymczasowy areszt dla Huberta K. W przypadku Mariusza Z. uchylił stosowanie tego środka zapobiegawczego.

Wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Kielcach jest nieprawomocny. Prokuratura nie wyklucza apelacji.

Autorzy