Zbigniew Ziobro: zmieniamy Polskę na lepsze, czas na samorządy

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, odwiedził Kielce, gdzie spotkał się z mieszańcami. Podczas konferencji prasowej na Rynku, szef resortu sprawiedliwości podsumował działalność kieleckiego biura Solidarnej Polski, a także zarekomendował kandydatów ugrupowania startujących w wyborach samorządowych ze wspólnych list Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że Zjednoczona Prawica konsekwentnie zmienia Polskę na lepsze, a w nadchodzących wyborach samorządowych chce także zmienić poszczególne regiony kraju.

- Chcemy w ten sposób zmieniać również województwo świętokrzyskie, tak aby mogło się rozwijać i jeszcze lepiej wykorzystywać fundusze europejskie. Tak, aby nie były one malwersowane i wykorzystywane w sposób sprzeczny z ich przeznaczeniem w interesie wąskiej grupy, kosztem mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Takie sytuacje miały miejsce i w tych sprawach toczą się również śledztwa z mojego zlecenia - dodaje.

Spotkanie ministra sprawiedliwości z mieszkańcami próbowali zakłócić przedstawiciele środowisk lewicowych Komitetu Obrony Demokracji i opozycji ulicznej. Komentując ich zachowanie Zbigniew Ziobro zaznaczył, że możliwość organizowania protestów i agitacji dobitnie pokazuje, że Polska jest krajem demokratycznym.

- Żyjemy w wolnym kraju, mamy prawo do wyrażania poglądów i fakt, że są mieszkańcy, którzy mają inny punkt widzenia tylko potwierdza, że Polska jest krajem praworządnym i demokratycznym. Pamiętam takie czasy, kiedy w Polsce za to, że ktoś był krytyczny wobec władzy mógł spodziewać się o szóstej rano wizyty policji i antyterrorystów. Przykładem takiego działania jest student, który prowadził stronę „antykomor.pl”. Dzisiaj widzimy, że wbrew temu co opozycja nadaje w Europie w Polsce panuje pełna demokracja - zaznacza.

[MXPic]2018/10/5cb71013-488f-4012-8f5b-37d742b1d69e-113231.jpeg!ZOOM[/MXPic]

W spotkaniu wziął udział także poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, który podkreśla, że wsparcie kandydatów Solidarnej Polski na listach Prawa i Sprawiedliwości pozwoli osiągnąć jeszcze lepszy wynik w województwie.

- Razem jako obóz demokratyczny damy radę zmienić oblicze świętokrzyskiej ziemi. Dzisiaj jest nam potrzebna mocna synergia pomiędzy rządem a samorządem. Mam takie przekonanie, że obecność w Kielcach ministra Zbigniewa Ziobry jest dla nas dobrym sygnałem i znakomitym wzmocnieniem, za które pragnę wyrazić wdzięczność - dodaje.

[MXPic]2018/10/mm181011-ziobro16-122532.JPG!ZOOM[/MXPic]

Mariusz Gosek, sekretarz Solidarnej Polski oraz dyrektor biura poselsko-senatorskiego Zbigniewa Ziobry i Jacka Włosowicza, podkreślił, że do biura w tym roku wpłynęło ponad 9 tysięcy spraw od mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

- Efekty naszej pracy są widoczne i pozwalają realnie przywrócić osobom zgłaszającym się do biura Zbigniewa Ziobry i Jacka Włosowicza wiarę w wymiar sprawiedliwości - dodaje.

[MXPic]2018/10/fa54ba9f-618e-447e-b9ed-416672587611-113237.jpeg!ZOOM[/MXPic]

Podczas spotkania z dziennikarzami Zbigniew Ziobro zarekomendował także świętokrzyskich kandydatów Solidarnej Polski w wyborach samorządowych do Sejmiku w województwie świętokrzyskim. Wśród nich są między innymi Mariusz Gosek, Grzegorz Banaś i Paweł Krakowiak.

Autorzy