Młodzieżowa piłka ręczna w regionie wymaga naprawy

Jak lepiej gospodarować środkami na rozwój piłki ręcznej i jak nie gubić talentów w tej dyscyplinie? Głównie nad tym dyskutowano podczas dzisiejszej konferencji „W pogoni za wielką piłką ręczną”, która odbyła się w Kielcach.

Szczególną uwagę zwrócono na bardzo słabą dostępność informacji dotyczących możliwości dodatkowego finansowania zajęć wśród najmłodszych oraz brak systemu pozwalającego wyławiać talenty w szkołach podstawowych. Pomysłem na zaradzenie tym problemom ma być stworzenie, pod roboczą na razie nazwą, „Platformy Spotkań”.

– Nie będzie to sformalizowane ciało. Będziemy się spotykać raz w miesiącu w jak najszerszym gronie, żeby przedstawić swoje pomysły na rozwój piłki ręcznej wśród najmłodszych w regionie. Informować o nowych programach, które z różnych źródeł pomogą finansować te działania. Jeśli tylko pojawi się jakiś talent, to będziemy chcieli odpowiednio pokierować jego dalszym rozwojem – wyjaśniali ideę „Platformy Spotkań” jej pomysłodawca Jacek Kowalczyk ze Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i Grażyna Jarosz organizatorka konferencji.  

Konferencję zorganizowano w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej Świętego Stanisława Kostki.

 

Autorzy