Działacz PO woli samorząd od partii?

Michał Gaweł przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim zawiesił członkostwo w partii. Powodem takiej decyzji jest chęć ubiegania się o mandat wójta Piekoszowa. W rozmowie z Radiem Kielce, Michał Gaweł potwierdza, że z dniem 13 września zawiesił swoje członkostwo w ugrupowaniu, w związku z czym pełnione przez niego funkcje zostają wygaszone.

- Jako kandydat komitetu wyborczego Stowarzyszenia „Pro Civitas” zamierzam kandydować na urząd wójta gminy Piekoszów. Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję, że kandydaci startujący z jego listy, nie mogą być czynnymi członkami partii politycznych. Rozumiem, jak dużym problemem w samorządzie potrafi być polityka, dlatego zgodziłem się na te warunki - dodaje.

Michał Gaweł zaznacza, że jednym z jego postulatów w kampanii wyborczej będzie wprowadzenie przejrzystości działania urzędu gminy, a także między innymi obniżenie opłaty od środków transportu dla przedsiębiorców.

Na poniedziałek (17 września) w budynku Starego Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie, Michał Gaweł zapowiedział konferencję prasową, na której przedstawi swój program wyborczy dla Piekoszowa w wyborach samorządowych.

Autorzy