Najlepsi w Europie już wystartowali. Kieleckie święto enduro rozpoczęte

Ponad 140 zawodników i zawodniczek bierze udział w finałowych rundach tegorocznych mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro, które rozpoczęły się w Kielcach. Walczący o miano najlepszych na Starym Kontynencie, mają już za sobą zawody we włoskim Fabriano, rumuńskim Becau i szwedzkim Skövde.

Na podkieleckich trasach rozegrane zostaną ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski, w których weźmie udział ponad 50 zawodników. Bazą imprezy jest parking przy kieleckiej Hali Legionów, gdzie w czwartek odbył się odbiór techniczny motocykli.

Pierwsi zawodnicy wyruszyli na trasę o godzinie 9.00. Uczestnicy mistrzostw czterokrotnie będą pokonywali trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne: enduro - test w Jaworzni i cross - test w Wincentowie. Podobnie będzie w sobotę, a w niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w Dębskiej Woli.

- Kibiców zapraszam szczególnie na odcinki specjalne. W Jaworzni trasa jest bardzo zróżnicowana i wymagająca. W Wincentowie długa, bo prawie siedmiokilometrowa. Zawodnicy będą ją pokonywać około dwunastu minut. W niedzielę w Dębskiej Woli finał mistrzostw Europy i atrakcyjny motocross - dodał Ryszard Bracik.

Jednym z patronów medialnych finałowych rund mistrzostw Europy, Polski i Pucharu Polski w motocyklowych rajdach enduro jest Polskie Radio Kielce.

Autorzy