Chcesz dłużej parkować na terenie szpitala, musisz zapłacić

Od dzisiaj na terenie przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wprowadzone zostaną opłaty za postój samochodu, powyżej 30 minut. Jak informuje Anna Mazur-Kałuża - rzecznik lecznicy, jest to konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę aut wjeżdżających na teren placówki.

- Samochody stoją w różnych miejscach, bardzo często przez wiele godzin. Dodatkowo blokują m.in. chodniki, drogi pożarowe, co stanowi duże zagrożenie. Jest to utrudnienie także dla karetek. Pierwsze 30 minut postoju wprowadziliśmy bezpłatne, tak by umożliwić dowiezienie, bądź odbiór pacjenta – mówi Anna Mazur-Kałuża.

Jak przypomina rzecznik, duży parking znajduje się przed szpitalem, od ulicy Grunwaldzkiej.

[MXPic]2018/08/k1m9014-152929.JPG!ZOOM[/MXPic]

- Tuż obok naszej lecznicy znajduje się wielopoziomowy parking, na którym część miejsc parkingowych jest nieużywana, dlatego zachęcamy do parkowania w tym miejscu - zaznacza.

Pierwsze pół godziny postoju na terenie kompleksu przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach będzie bezpłatne, a za każdą kolejną godzinę parkowania pobierane będą opłaty w wysokości 5 złotych.

Natomiast opłaty za postój na parkingu wielopoziomowym pozostają bez zmian. Za pierwsze 15 minut, kierowcy w ogóle nie płacą. Za pierwszą godzinę postoju, pobierane są 2 złote, a za każdą następną 1 zł 50 gr.

Autorzy