Polki zmierzą się z liderkami grupy. Mecz z Rumunią o 18.00

Dzisiaj o godzinie 18.00 reprezentacja Polski w swoim trzecim meczu podczas rozgrywanych w Kielcach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 18 zagra w Hali Legionów z Rumunią. Do tej pory obydwa zespoły odniosły po dwa zwycięstwa. „Biało-czerwone” wygrały z Angolą 26:19 i ze Słowacją 29:26, natomiast Rumunki zwyciężyły Słowaczki 22:21 i rozgromiły Austrię 37:19.

- Fizycznie jesteśmy dobrze przygotowane, taktycznie również spróbujemy powalczyć z Rumunkami. Siła jest u nas w zespole i na pewno będziemy walczyć, ale jeśli się nie uda to świat się nie zawali. Musimy błysnąć skutecznością, ograniczyć ich kontratak i przede wszystkim stanąć bardzo mocno w obronie – powiedziała trener reprezentacji Polski Agnieszka Truszyńska.

Po dwóch seriach spotkań reprezentacja Rumunii z 4 punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w grupie A. Polki z taką samą zdobyczą punktową są na miejscu trzecim. Na drugiej pozycji znajdują się Niemki, które zmierzą się o godzinie 16.00 ze Słowacją. W trzecim meczu grupy A o godzinie 20.00 Austria zagra z Angolą. Wszystkie mecze mistrzostw świata rozgrywane są w dwóch kieleckich obiektach: Hali Legionów i Politechnice Świętokrzyskiej.

Autorzy