Druga rozgrywająca w KSZO Ostrowiec

Ukrainka Olga Geyko dołączyła do drużyny KSZO Ostrowiec. 30-letnia rozgrywająca ma na swoim koncie mistrzostwo Europy do lat 18 z 2005 roku oraz mistrzostwo i Puchar Ukrainy zdobyte w 2009 roku. Ostatnio grała w Turcji. Przez ostatnie osiem lat reprezentowała barwy siedmiu tureckich klubów. W KSZO na rozegraniu rywalizować będzie z Białorusinką Anastasią Sash.

- Bardzo się cieszę, że jestem częścią drużyny KSZO Ostrowiec. Dla mnie będzie to pierwsze doświadczenie w Polsce i w Lidze Siatkówki Kobiet. Głównym argumentem w podjęciu decyzji o przeprowadzce do Ostrowca było to, że w Polsce jest dobra, silna liga. Dobrą wiadomością było dla mnie także to, że będę grała w jednym klubie z moją dobrą przyjaciółką, atakującą Anastasią Tracz - powiedziała Olga Geyko.

Przygotowania do nowego sezonu pod wodzą nowego trenera Macieja Bartodziejskiego siatkarki KSZO rozpoczną 27 sierpnia pracą na siłowni. Natomiast w trzeci weekend września w hali przy ul. Świętokrzyskiej rozegrany zostanie turniej towarzyski siatkarek, w którym obok „pomarańczowo-czarnych” wystąpią ligowe drużyny z Białorusi, Czech i Finlandii.

W inauguracyjnej kolejce nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet w pierwszy weekend listopada zespół KSZO Ostrowiec zmierzy się na wyjeździe z Developresem Rzeszów.

Autorzy