Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Deszczowe bieganie w Morawicy

Michał Kołomański z Wilkowa na dystansie 12 kilometrów oraz Zenon Stępień z Kielc w półmaratonie to zwycięzcy piątej imprezy z cyklu Cross Run - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w biegach terenowych. Zawodnicy rywalizowali na trasach wokół Morawicy.

Autor: Kamil Król

14.07.2018 20:15

image Cross Run - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w biegach terenowych. Zwycięzca morawickiej "dyszki" Michał Kołomański Fot. Kamil Król / Radio Kielce
Komentarze

Michał Kołomański podkreślił na mecie, że miał na trasie godnego rywala w osobie Sebastiana Łukasiewicza. – Tempo było dosyć mocne, kolega na początku prowadził, później biegliśmy razem, a w końcówce oderwałem się i zwyciężyłem. Na mój sukces złożyła się nasza wspólna praca – docenił swojego rywala zwycięzca morawickiej „dyszki”.

Drugi na mecie Sebastian Łukasiewicz z Miedzianej Góry przyznał, że ma po biegu lekki niedosyt. – Wiem, że stać mnie było na lepszy wynik. Przegrałem ze swoim bardzo dobrym kolegą, świetnym biegaczem, który w tym momencie jest nieco lepszy ode mnie i wcale nie wstyd przegrać z kimś takim – docenił klasę swojego przeciwnika Sebastian Łukasiewicz.

W półmaratonie zwyciężył kielczanin Zenon Stępień. Od początku narzucił mocne tempo, zostawiając w tyle rywali. Pan Zenon biega od ponad 20 lat, a w swoim dorobku ma udział w największych maratonach na świecie. – Szkoda, że tak niewielu zawodników dziś wystartowało. Trasa obu biegów była łatwa, a ten krótszy dystans można było pokonać nawet marszem. Zachęcam do udziału w tego typu imprezach jak najwięcej osób – powiedział na mecie zwycięzca półmaratonu.

Wśród kobiet na krótszym dystansie triumfowała Wioletta Jończyk z klubu Fitness Active, natomiast w dłuższym biegu zwyciężyła Wioletta Kierczyńska, reprezentująca stowarzyszenie Biegnę, żeby Bartek mógł biegać. Wioletta Jończyk bardzo chwaliła trasę sobotniego wyścigu. – Prowadziła przez las, co bardzo lubię. Towarzyszyła nam delikatna mżawka, a to jest bardzo dobra pogoda dla biegaczy. Zadowolona jestem z biegu, chociaż jestem świeżo po urlopie. Jak na razie w tegorocznym Cross Run mam wszystkie zwycięstwa i oby tak do końca imprezy – podsumowała zwyciężczyni morawickiej "dyszki".

Półmaraton w Morawicy ukończyło 32 zawodników, a krótszy dystans 45 biegaczy. Szósta impreza z cyklu Cross Run - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w biegach terenowych odbędzie się 4 sierpnia w Zagnańsku, natomiast zakończenie tegorocznego cyklu nastąpi 6 października w Masłowie i Ciekotach. Dodajmy, że jednym z patronów medialnych zawodów jest Polskie Radio Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Morawica biegi zawody biegowe Cross-Run Inne dyscypliny RK Kielce
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Cross Run po urokliwych zakątkach Kielc

Cross Run po urokliwych zakątkach Kielc

Wielkie emocje i dobra frekwencja. Świętokrzyskie Cross Run 2018 rozpoczęte

Wielkie emocje i dobra frekwencja. Świętokrzyskie Cross Run 2018 rozpoczęte

Tegoroczny Świętokrzyski Cross Run przeszedł do historii

Tegoroczny Świętokrzyski Cross Run przeszedł do historii

Biegacze górscy rywalizowali w Cross Run w Miedzianej Górze

Biegacze górscy rywalizowali w Cross Run w Miedzianej Górze