Multimedia w szkołach. Są pieniądze na zakup i szkolenia

Tablice interaktywne oraz sprzęt komputerowy trafi do 69 placówek oświatowych w regionie. Zarząd województwa świętokrzyskiego właśnie zatwierdził projekt w tej sprawie.

Jak mówi Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim, między szkoły zostanie podzielone 15 milionów złotych.

- Szkoły za te pieniądze będą mogły doposażyć pracownie komputerowe. Ważne jest, że sfinansowane zostaną też szkolenia dla nauczycieli oraz uczniów - informuje Aleksandra Marcinkowska.

Przeszkolonych w zakresie nowoczesnych technologii zostanie ponad tysiąc nauczycieli i ponad 8 tysięcy uczniów. Jak mówi Aleksandra Marcinkowska, pieniądze trafią do szkół bardzo szybko.

- W momencie kiedy ukazała się lista rankingowa zadaniem beneficjentów jest złożenie załączników do umowy i w ciągu miesiąca dokumenty zostaną podpisane. W sumie jest to 36 umów z 85 wniosków, które wpłynęły - tłumaczy dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki finansowemu wsparciu szkoły będą mogły kupić w sumie ponad 130 tablic interaktywnych i ponad 1200 komputerów.

Autorzy