Podglądając uczyli się zawodu w Wielkiej Brytanii

Grupa uczniów kieleckich szkół wzięła udział w praktykach zawodowych w Wielkiej Brytanii zorganizowanych przez świętokrzyską komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Podczas dwutygodniowego pobytu uczestnicy przyglądali się pracy miejscowych kucharzy i cukierników. W warsztatach, organizowanych w ramach programu Erasmus+, uczestniczyła między innymi Natalia Latała.

- Pracowałam od 6 do 8 godzin dziennie w kuchni hinduskiej. Tam przygotowywałam między innymi kulki na słodko, wykonane z mleka w proszku i kaszy - powiedziała Natalia Latała.

Inna uczestniczka, Marta Porzycka jest zachwycona brytyjską kulturą.

- Doświadczenie, które tam zdobyłam przyda mi się w pracy. Taki wyjazd to dla mnie ogromna szansa, ponieważ mogłam poduczyć się zawodu - powiedziała.

[MXPic]2018/07/dsc-0385-144144.JPG!ZOOM![/MXPic]

W warsztatach wzięły udział osoby z Ochotniczego Hufca Pracy w Kielcach. Jacek Sabat, komendant organizacji informuje, że oprócz praktyk uczniowie zwiedzali także ciekawe miejsca m.in. Muzeum The Beatles Story w Liverpoolu. Lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że ten projekt utwierdza go w przekonaniu, że działalność Ochotniczych Hufców Pracy ma sens.

- OHP jest instytucją państwową, dlatego cieszę się, że młodzież korzysta z tego co daje im państwo - powiedział parlamentarzysta.

W tym roku w zagranicznych warsztatach uczestniczyła także młodzież ze Starachowic i Jędrzejowa.

Autorzy