Asfalt zamiast gruntu. Nowa nawierzchnia na Osiedlowej

Na osiedlu Górniki w Starachowicach zrealizowano ważną dla mieszkańców inwestycję. Na ulicy Osiedlowej ułożono nową nawierzchnię. To przecznica od Nowowiejskiej. Dotychczas była to droga gruntowa - od kilku tygodni mieszkańcy mają tu kostkę brukową i krawężniki.

Jak zaznacza radna z tego osiedla Joanna Główka, pieniądze udało się pozyskać dzięki wspólnej decyzji mieszkańców całej okolicy. Przy ulicy Osiedlowej mieszka zbyt mało osób, aby udało im się przeforsować swój projekt w Budżecie Obywatelskim. Głosy zdobywali dzięki sąsiadom z osiedla. Poza nawierzchnią zostały wykonane prace ziemne i odwodnienia. Koszt prac to ponad 130 tysięcy złotych.

[MXPic]2018/07/osiedlowa-002-202045.JPG!ZOOM[/MXPic]

Jak zaznaczył prezydent miasta Marek Materek obecnie na terenie Starachowic jest około 30 kilometrów dróg gruntowych. W planach na kolejne lata jest wykonanie asfaltowych czy betonowych nawierzchni na tych ulicach. Część z nich znajduje się właśnie w bliskim sąsiedztwie wyremontowanej ulicy Osiedlowej.

Tymczasem w Starachowicach trwa nabór na kolejna edycję Budżetu Obywatelskiego. Pomimo zmiany ordynacji wyborczej w tym przypadku miasto nadal podzielone jest na 23 okręgi, w każdym z nich można zainwestować około 51 tysięcy złotych.

Autorzy