Strzelanie jako pomysł na wakacje w mieście

Czterdzieścioro dzieci ze świetlicy „U Józefa” w Kielcach, poznawało tajniki strzelania z karabinku sportowego. Zajęcia były częścią projektu „Lato w mieście”. Dla większości była to pierwsza wizyta na strzelnicy, ale jak się okazało bardzo udana. Dzieci przyznały że mimo początkowego przerażenia, po chwili czuły się już swobodnie i świetnie się bawiły.

Jedna z uczestniczek, dziewięcioletnia Oliwia Zacharska zaznaczyła że według niej to również świetny sposób na odreagowanie złych emocji.

[MXPic]2018/07/dscpdc-0003-burst20180711101138084-cover-204455.JPG!ZOOM[/MXPic]

Podczas zajęć dzieci strzelały z karabinku sportowego, potocznie zwanego wiatrówką, co jak podkreśla prezes Klubu Snajper i koordynator inicjatywy Marek Klimeczko jest błędną nazwą. – Zajęcia na strzelnicy, to nie tylko dobra zabawa, ale również sposób na polepszenie koncentracji. Działa to bardzo dobrze w przypadku nadpobudliwych dzieci, które się w ten sposób wyciszają się, a trafiając chcą dalej nad sobą pracować – podkreślił.

Zajęcia na strzelnicy prowadzane są w środy i piątki od godz. 10.00 do 14.00, do końca sierpnia. Strzelnica Klubu U. M. K. S. Snajper, gdzie odbywają się zajęcia, znajduje się przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 53, w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Kielcach.

Autorzy