Koleta w Budowlanych Łódź

Koleta Łyszkiewicz pożegnała się z KSZO Ostrowiec. 25-letnia przyjmująca w nowym sezonie będzie reprezentował barwy trzeciego zespołu Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlanych Łódź.

– Długo nie zastanawiałam się nad grą w Łodzi, bo jest to klub, który co roku ma duże ambicje i mierzy wysoko. Chcę być częścią w realizowaniu planów i celów na ten sezon. A poza tym z Łodzi do mojego miasta rodzinnego jest „rzut beretem”, więc moja „rodzinka pl w wersji XXL” będzie mogła częściej bywać na meczach. Cieszę się, że mogę grać w tak prestiżowym klubie – powiedziała Koleta Łyszkiewicz cytowana przez oficjalną stronę Budowlanych Łódź.

W tym klubie występuje już była siatkarka KSZO, rozgrywająca Ewelina Tobiasz.

Z ostrowieckim klubem już wcześniej pożegnały się: Anna Miros, Natalia Skrzypkowska i Aleksandra Wańczyk. W tej chwili KSZO nie ma żadnej zawodniczki z ważnym kontraktem. Wszystkim, które grały w „pomarańczowo-czarnych” barwach umowy wygasły z końcem poprzedniego sezonu. Z nieoficjalnych informacji wyniki, że jedyną, która deklaruje chęć występów w KSZO jest białoruska libero Olga Pawliukowskaja.

Liga Siatkówki Kobiet wystartuje w pierwszy weekend listopada. W inauguracyjnej kolejce ostrowczanki zagrają na wyjeździe z Developresem Rzeszów. Po raz pierwszy własnej publiczności zaprezentują się tydzień później, podejmując w hali przy ul. Świętokrzyskiej beniaminka rozgrywek Radomkę Radom.

Autorzy