Pomnik Gosiewskiego będzie przy Warszawskiej

Kolejny krok w stronę budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach. Komitet społeczny na rzecz budowy monumentu wystąpił do prezydenta Kielc o zgodę na postawienie go przy ulicy Warszawskiej.

Senator PiS Krzysztof Słoń, przewodniczący komitetu, informuje, że gremium ostatecznie wybrało lokalizację w okolicach „Przystanku Historia” IPN.

- Jest to też w pobliżu pierwszej siedziby Prawa i Sprawiedliwości, którą otwierał były wicepremier. To kolejny etap na drodze do tego, by Kielce mogły się cieszyć tym pomnikiem, a jednocześnie uczciły tego człowieka nie tylko zasłużonego dla miasta, ale całego województwa świętokrzyskiego - powiedział senator.

Jak informowaliśmy, gremium wyznaczyło cztery potencjalne lokalizacje pomnika. Wśród rozważanych było także miejsce w pobliżu dworca autobusowego, w parku miejskim koło ronda imienia Giedroycia oraz w okolicach dawnego budynku BWA przy ulicy Leśnej.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, przyznaje, że lokalizacja przy ulicy Warszawskiej jest właściwa.

- Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeszkód, aby pomnik powstał właśnie przy Warszawskiej. Moim zdaniem jest to dobra lokalizacja - powiedział prezydent.

Tymczasem wciąż trwa publiczna zbiórka na rzecz budowy monumentu. Każda osoba, która chce wesprzeć projekt, może wpłacić pieniądze na konto Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach.

Przemysław Gosiewski ma zostać przedstawiony za mównicą wykonaną z kamienia świętokrzyskiego. Sylwetka parlamentarzysty zostałaby wykonana z brązu.

Autorzy