Wychowanek KSZO trenerem piłkarzy KSZO 1929

Marcin Wróbel został nowym trenerem III ligowych piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Cecherza, który w nowym sezonie będzie prowadził pierwszoligową Chojniczankę Chojnice.

43-letni Marcin Wróbel jest wychowankiem ostrowieckiego zespołu w barwach, którego zagrał w 25 meczach w ekstraklasie. Jako piłkarz poza KSZO występował m.in. w Stali Stalowa Wola, Alicie Ożarów, Kamiennej Brody czy Klimontowiance Klimontów.

Jego pierwszym klubem w karierze trenerskiej była Wisła Annopol, z którą w sezonie 2007/2008 wywalczył awans do lubelskiej klasy okręgowej.  Ostatnio prowadził Kamienną Brody i w sezonie 2016/2017 także zanotował awans – do IV ligi świętokrzyskiej.

- Podjąłem się tego wyzwania, bo jestem wychowankiem tego klubu i KSZO zawsze jest mi bliski, chociaż decyzja nie była łatwa. Nie ukrywam, że w nocy dość długo myślałem i nie mogłem zasnąć. Łatwo na pewno nie będzie, bo trzeba budować zespół praktycznie od podstaw, ale wierzę, że dzięki pomocy ludzi z klubu będzie dobrze - powiedział nam Marcin Wróbel.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec we wtorek po południu rozpoczynają zajęcia po przerwie urlopowej. Nie poprowadzi ich jeszcze Marcin Wróbel, bo będzie na pożegnalnym dla siebie treningu w Kamiennej Brody. Od środy już rozpocznie pracę z „pomarańczowo-czarnymi”.

Autorzy