Trwa „rozbiór” Dafi Społem

Dwaj kolejni siatkarze opuścili Dafi Społem. Z kieleckim klubem pożegnali się ostatnio libero Szymon Biniek i atakujący Michał Superlak. Obydwaj będą występować w I lidze.

23-letni Szymon Biniek został zawodnikiem AGH Kraków, a 24-letni Michał Superlak wrócił do klubu, którego jest wychowankiem, czyli do Gwardii Wrocław.

Wcześniej z gry w Kielcach zrezygnowali Jakub Wachnik, Maciej Pawliński, Przemysław Stępień, Mateusz Czunkiewicz i dwaj obcokrajowcy Białorusin  Max Marozau i Rosjanin Aleksiej Nałobin. Ważne kontrakty z Dafi Społem mają jeszcze tylko dwaj siatkarze: przyjmujący Jakub Szymański i środkowy bloku Mariusz Schamlewski.

Z prowadzenia zespołu zrezygnował  Dariusz Daszkiewicz. Nowym trenerem ma być dotychczasowy szkoleniowiec II ligowej drużyny Skórzani Skarżysko Kamienna/SMS Kielce Mateusz Grabda.

Nadal nie wiadomo czy kielecki zespół wystartuje w pierwszej lidze. Trwają rozmowy z ewentualnymi sponsorami i zawodnikami, którzy mieliby reprezentować barwy klubu w nadchodzącym sezonie.

Autorzy