Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zdrowe posiłki dla uczniów. Świętokrzyskie szkoły w krajowej czołówce

W szkołach uczniowie mogą jeść jabłka, rzodkiewki, kalarepę, a na deser jogurt naturalny. Umożliwia to program realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jest kontynuacją dwóch innych projektów „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

09.07.2018 18:22

image Konferencja dotycząca „Programu dla szkół” realizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce
Komentarze

W poprzednim roku szkolnym z „Programu dla szkół” korzystało ponad 500 placówek w regionie. Jacek Toś, dyrektor kieleckiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podkreśla, że świętokrzyskie jest w czołówce województw, które przyłączyły się do tego przedsięwzięcia. Zachęca, aby kolejne szkoły brały w nim udział.

Jak mówi Dorota Majchrzyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18, która przyłączyła się do projektu, dzieci chętnie korzystają z nowej diety. Tym bardziej, że - jak dodaje - przenoszą zdrowe nawyki żywieniowe także do domów.

- Ta nowa opcja żywieniowa naprawdę im smakuje, a nawet jeśli jakieś produktu nie zjedzą w szkole, to zabierają go do domów - dodaje.

Do tej pory w całym kraju program objął prawie 2 miliony uczniów. Jeśli jakaś placówka chce brać w nim udział powinna zgłosić to do 1 września w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Owoce w szkole RK Kielce Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Jacek Toś
icon-comment

Skomentuj ten wpis