Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niecodzienny festiwal w Hucie Szklanej

Żywiołak, The Hypnotunez z Ukrainy i Fifidroki, to grupy, które w rodzinnej atmosferze wystąpią podczas Festiwal Kultur „Dalej się nie da”. Ma to być regionalna odpowiedź na komercyjne festiwale, jak również tradycyjne festyny organizowane w regionie.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

09.07.2018 15:31

image Huta Szklana. Osada Średniowieczna Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Moje Wielkie Wesele
Komentarze

Jak mówi Jakub Kubiec, prezes fundacji Camposfera, festiwal skierowany jest przede wszystkim do młodych osób związanych z życiem regionu, ale szukających alternatywy dla tradycyjnych imprez organizowanych przez samorządy. W jego przygotowanie aktywnie angażują się wolontariusze z zagranicy. Celal Kaya z Turcji pracował nad festiwalem ostatnie trzy miesiące. Jak twierdzi, choć zadanie jest trudne to daje mu dużo satysfakcji i pozwala poznawać świętokrzyską kulturę. Przyznał, że po zakończeniu wolontariatu chciałby zostać w Kielcach na stałe.

- Podoba mi się wasz kraj, wasz region, a przede wszystkim to, jak miłymi jesteście ludźmi. Czuje się tutaj bezpiecznie - mówi wolontariusz z Turcji.

Impreza odbędzie się od 24 do 26 sierpnia w osadzie średniowiecznej pod Hutą Szklaną. Oprócz występów na scenie organizatorzy zapewniają także strefę gastronomiczną z potrawami ekologicznymi przygotowywanymi przez kucharza i blogera Maksymiliana Przybylskiego, warsztaty „Strefa dzieci” dla najmłodszych oraz występy zorganizowane przez osadę średniowieczną.

Koncert jest częścią projektu „Wolontariat dla zdrowego żywienia” organizowanego w sierpniu przez Fundację Camposfera we współpracy z Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Osada Średniowieczna Huta Szklana RK Kielce Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych Festiwal Kultur
icon-comment

Skomentuj ten wpis