Poseł Krupka skontrolowała skarżyski magistrat. Ale wszystkich dokumentów nie otrzymała

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka przeprowadziła dziś społeczną kontrolę wydatków Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Parlamentarzystka chciała dowiedzieć się m.in. którzy urzędnicy magistratu i spółek miejskich otrzymali nagrody, za co zostały przyznane i w jakiej wysokości.

Poprosiła też o listy obecności pracowników urzędu oraz wykaz osób, które korzystają ze służbowych telefonów i samochodów. Anna Krupka próbowała też wyjaśnić, jakie były koszty i efekty służbowej wizyty prezydenta Konrada Kroniga w Las Vegas. Kontrola została przeprowadzona na podstawie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Posłanka i towarzyszący jej radny PiS - Mariusz Bodo nie uzyskali wszystkich żądanych dokumentów.

- Dwie rzeczy, które otrzymaliśmy to lista członków rad nadzorczych i zarządów spółek komunalnych oraz wysokość nagród otrzymanych przez zastępców prezydenta, skarbnika i sekretarza miasta od 2014 roku. Pozostałych informacji dziś nie otrzymaliśmy - mówi Anna Krupka.

Na przedstawienie listy obecności, działacze PiS czekali godzinę.

Zaskoczony interwencją parlamentarzystki był prezydent Skarżyska - Konrad Kronig.  

- Przypominam, że są organy, które nas kontrolują, m.in. Regionalna Izba Obrachunkowa i Najwyższa Izba Kontroli. Cały czas jesteśmy kontrolowani, są pewne procedury, nie ma więc potrzeby dodatkowej kontroli. W mojej ocenie jest to zwykła polityczna hucpa i dezorganizacja pracy urzędu - powiedział Konrad Kronig.

Poseł Anna Krupka podkreśliła, że jej działanie ma na celu wykazanie transparentnego działania Urzędu Miasta. Złożyła też w magistracie pismo, w którym zwróciła się o udostępnienie żądanych dokumentów. Magistrat ma na to 14 dni. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają podobne kontrole w innych świętokrzyskich samorządach.

Autorzy